Zpět na » Primera Division » Rakitić: Sérii zápasů bez prohry bychom vyměnili za tituly

Rakitić: Sérii zápasů bez prohry bychom vyměnili za tituly

Rakitić: Sérii zápasů bez prohry bychom vyměnili za tituly © fcbarcelona.com - Ivan Rakitić

1

Líbilo se

11.02. - Barcelona si včera pohlídala postup do finále domácího poháru, když odvetný zápas ve Valencii na stadionu Mestalla zremizovala v poměru 1:1. Jedním z nejaktivnějších fotbalistů směrem dopředu, jenž svými projektily ohrožoval bránu střeženou Jaume Domenechem, byl záložník Barcelony Ivan Rakitić.

„Byli jsme lepší než soupeř, nakonec jsme díky Kaptoumovi vyrovnali. Zápas, který jsme odehráli, byl moc dobrý. Určité věci jsme změnili. Je důležité si vyzkoušet nové věci v soutěžním zápase. Jsme tak lépe připraveni. Bylo rovněž důležité vidět, že to funguje. V době, kdy jsme prohrávali, jsem se více vysunul kupředu," uvedl chorvatský středopolař.

Barcelona díky včerejší plichtě pokračuje v sérii neporazitelnosti, která už činí rekordních 29 zápasů. „Šňůra 29 zápasů bez prohry určitě nebyla naším hlavním cílem. Určitě by ji všichni vyměnili za vyhrané tituly. Před námi je ještě mnoho důležitých zápasů. Rádi bychom pohár vyhráli pro naše rodiny a fanoušky. Pokud se do finále dostane i Sevilla (bývalý Rakitićův klub), budu mít radost i za ně."

Včerejší zápas na 55tisícové Mestalle sledovalo jen kolem 15 tisíc diváků, což je obrázek velice neobvyklý. „To, co se dělo kolem před utkáním, je trochu něco jiného, než semifinálovou odvetu domácího poháru normálně obklopuje. Bylo to divné, ale logické, vzhledem k situaci, za jaké jsme do odvety šli," řekl trenér Barcelony Luis Enrique.

K jinému rozestavení týmu, který hrál povětšinou na tři stopery, uvedl: „Chtěl jsem poskytnout zápasový prostor hráčům, kteří tolik nenastupují a z toho důvodu jsem změnil rozestavení. Také jsem chtěl zajistit dobrou rozehrávku a myslím, že se to podařilo. Určitě nechybělo nasazení, což může být v podobných zápasech, při velkém náskoku z úvodního duelu, velké nebezpečí."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Související odkazy
Nejnovější články