Zpět na » Primera Division » Barca letí do Egypta

Primera Division - Barca letí do Egypta

0

Líbilo se

23.04. - Barcelona cestuje do egyptské Káhiry, aby zde sehrála přátelské utkání s klubem Al-Ahly, jenž bude součástí oslav stého výročí založení afrického klubu. Al-Ahly je nejznámějším egyptským klubem a Africkou fotbalovou federací byl vyhlášen jako nejlepší klub Afriky 20.století.

Katalánský klub, stále ještě lídr Primera Division, absolvuje čtyřhodinovou cestu po nepříjemné porážce ve Villarrealu 0:2, již šesté v sezoně. S týmem poletí i tři nováčci, Bojan Krkič, Giovanni Dos Santos a Jesus Olmo. Pro Bojana je to vůbec první počinek v A týmu azulgranas, i když ještě před pár dny se mluvilo o tom, že Bojan zůstane se španělskou sedmnáctkou na soustředění před ME "17".

Zítřejší utkání bude mít pro obhájce ligového prvenství samozřejmě i ekonomický prospěch. Již dopředu má Barca dohodnutý přísun 1,5 milionu eur, navíc k tomu přibyde ještě nějaké to procento za televizní práva a vstupné. Katalánci počítají s tím, že by se sumička měla pohybovat asi kolem milionů dvou. Ne moc příznivě byl "výlet" přijmut u hráčského ansámblu a trenérského týmu, které minimálně na tři dny naruší klasickou týdenní přípravu týmu.

Barcelona jede do Afriky kompletní, povede ji viceprezident Alfons Godall spolu s Joanem Boixem a Albertem Perrinem, prezident Laporta nemá v úmyslu do Egypta cestovat. Al Ahly vede ligu své země se 66 body z 25 zápasů a náskokem dvanácti bodů na druhého v pořadí. Trenér egyptského týmu, Portugalec Manuel José, dal najevo, že spíše, než zápas s úřadujícím evropským šampionem, ho zajímá ligové utkání proti Petrojetu, které se hraje o víkendu a může hodně nakopnout tým k titulu, 32. v historii.

Nominace pro přátelské utkání v Egyptě je následující: Valdés, Jorquera, Puyol, Xavi, Deco, Zambrotta, Iniesta, Eto'o, Messi, Gudjohnsen, Gio, Ezquerro, Saviola, Thuram, Márquez, Oleguer, Ronaldinho, Giuly, Sylvinho, Bojan, Dos Santos a Olmo.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články