Zpět na » Primera Division » United vrací Realu Madrid úder: Chtějí zakrýt svoji nešikovnost

United vrací Realu Madrid úder: Chtějí zakrýt svoji nešikovnost

United vrací Realu Madrid úder: Chtějí zakrýt svoji nešikovnost © cortarpolosano.com - David de Gea

3

Líbilo se

05.09. - Jak se zdá, tak zkrachovalý přestup Davida de Gey se bude asi řešit ještě dost dlouho. V posledních hodinách se totiž začaly vzájemně obviňovat managementy obou klubů. Nejprve sekl drápem prezident Realu, jenž osočil United z nezkušenosti. Anglický klub mu vrátil úder prohlášením, v němž nařkl madridský klub z nešikovnosti.

Florentino Pérez, prezident Realu Madrid v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Cadena SER vyslovil svůj názor, podle nějž Manchesteru United v přestupové záležitosti „jednal hanebně“ a neváhal ho obvinit z „nedostatku zkušeností“. Transfer v ceně 35 milionů eur přišel na vedení španělské La Ligy až 28 minut po deadline, jenž byl stanoven na půlnoc ze 31. srpna na 1. září.

Nicméně United opakovaně trvají na tom, že veškerou dokumentaci dodali včas a pokud celá operace skončila na mrtvém bodě, pak výlučně vinou madridského klubu. „Fakta hovoří jasně. Fotbalová asociace je připravena nás hájit v tom, že dokumenty byly připraveny včas. Zdá se, jako by se Real snažil odvést pozornost pryč od svojí nešikovnosti. Každý rád viní toho druhého, ale pokud vám projde balón mezi vašima nohama do brány, pak je to výlučně vaše chyba,“ uvedla direktiva Manchesteru.

Florentino Pérez nicméně má na celou záležitost úplně odlišný pohled. „Nechci nikoho vinit, ale moc nerozumíme tomu, proč jim trvalo osm hodin zkontrolovat smlouvy nebo proč otevřeli jednání až 12 hodin před zavřením přestupového okna. Nemyslím si, že by to dělali schválně. Jenom se domnívám, že jim schází zkušenosti.“

„Už s tím máme zkušenosti dva roky staré v případu Fabia Coentraa. Stalo se jim to také při přestupu Andera Herrery (loni v létě, když na lavičce United ještě stál David Moyes). Když k tomuto dojde více než jednou a vidíte všechny operace, které podle médií chtěli v létě uskutečnit, člověk uvěří tomu, že se to stalo kvůli tomu, že nový realizační tým nemá zkušenosti.“

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, skysports.com

Anketa

Kdo má vinu na tom, že přestup De Gey nevyšel?

Real Madrid (16)

Real Madrid 61,5%

Manchester United (10)

Manchester United 38,5%
Celkový počet hlasů: 26
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Nejnovější články