Zpět na » Primera Division » Jaká je budoucnost Isca v Realu Madrid?

Jaká je budoucnost Isca v Realu Madrid?

Jaká je budoucnost Isca v Realu Madrid? © abc.es - Isco

0

Líbilo se

28.07. - Na zámořském turné zatím září. Pohled na záložníka Realu Madrid Isca musí pohladit fanouškovu dušičku. Skvěle technicky vybavený driblér, schopný zapojit se do kombinace aniž by přitom zanedbával své defenzivní úkoly, ale místo v základní sestavě nemá. Jaká je vůbec jeho budoucnost na San Bernabéu?

Rodák z Benalmádeny Francisco Román Alarcón Suárez, krátce přezdívaný Isco, přestupoval z Málagy do Realu Madrid před dvěma roky. Za 36 milionů eur. Přes svoji šikovnost a kvalitu se ale do základní sestavy dokázal prosadit vždycky jen v případě, že z ní některý základní stavební kámen vypadl.

Během léta se o Isca zajímalo (a vlastně stále zajímá) mnoho klubů. Nový trenér Benítez se fotbalového hračičku snaží přesvědčit, aby zůstal. Ovšem má to vůbec smysl? Strávit třetí sezónu v řadě čekáním, jestli na něj zbyde místo?

Problémem se zabýval i novinář Nicholas Rigg ze serveru ESPN. „Potíž je v tom, že ačkoliv byl Isco velmi oslavován během uplynulých dvou sezón, nikdy se nestal hráčem základní sestavy, když ostatní měli dobrou formu. Odehrál 2.431 minut a byl šestým nejvytíženějším hráčem Realu. Ale hrál jen kvůli zraněním svých spoluhráčů. Když se James s Modrićem uzdravili, vrátil se na lavičku náhradníků. A bylo úplně jedno, jak dobře hrál,“ uvedl.

„Někteří si to vysvětlují klubovou politikou. Cristiano Ronaldo bude hrát vždycky, o Benzemovi se tvrdí, že je oblíbencem prezidenta Péreze a Bale, coby jeden z nejdražších hráčů, asi těžko bude vysedávat na střídačce. To samé u Jamese, který stál 80 milionů eur. Logicky tudíž pokaždé Ancelotti ukázal na Isca,“ domnívá se Rigg.

„Benítez podle všeho vsadí na rozestavení 4-2-3-1. Modrić s Kroosem ve středu, Ronaldo a Bale budou podporovat Benzemu. Otázkou jen zůstává, jestli se James usídlí uprostřed nebo vpravo ve tříčlenné řadě pod útočníkem. Nicméně Isco mu život hodně zkomplikuje. Proti City na pravé straně zářil, přestože to není jeho ideální místo. V útoku toho hodně vytvořil a vypomáhal rovněž v obraně. To je pro Beníteze klíčové. On chce, aby jeho tým útočil i bránil v bloku. Isco je na tuto činnost připraven a Benítez si toho všiml.“

Isco bude potřebný, uzavírá své zamyšlení autor článku. Benítez musí hráče točit, aby se Real oproti minulé sezóně zlepšil a zůstal svěží. Měl by si v tomto vzít příklad od Barcelony. „Pokud Benítez Iscovi bude věřit a dá mu příležitost, Real má velkou šanci se oproti loňskému roku zlepšit. Ale Isco, stejně jako James a Modrić musí pochopit, aby mužstvo mohlo bojovat o všechny trofeje, musí zůstat čerstvé. Jestli je něco, v čem by se měl Real poučit od Barcelony z uplynulé sezóny, pak je to v tomto,“ uzavírá svoji rozvahu Rigg.

Jan Preisler / fotbalportal.cz, sportyou.es

Anketa

Měl by Isco odejít z Realu?

Ano (15)

Ano 51,7%

Ne (14)

Ne 48,3%
Celkový počet hlasů: 29
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články