Zpět na » Primera Division » Přestupové spekulace se rozjíždí

Primera Division - Přestupové spekulace se rozjíždí

1

Líbilo se

18.04. - To že se pomalu blíží letní přestupový termín je cítit mnohem silněji. Nejedná se ale pouze o přestupy hvězd ze zahraničních klubů do Primera Division, ale i "přeběhy" fotbalistů v rámci ligové soutěže.

Jedním takovým případem je i defenzivní záložník Osasuny Pamplona Raúl García. Tomuto dvacetiletému hráči se již loni mnozí obdivovali, letos mu začátek sezony úplně nevyšel, ale nyní je již na nejlepší cestě opustit svůj dosavadní klub a vyměnit ho za něco nohem lepšího.

Prezidenti Osasuny a Valencie Juan Soler a Patxi Izco se sešli ve Valencii, aby dojednali přestup hvězdy navarrského týmu. Samotný hráč chce do Valencie odejít a Soler se s ním již dohodl na podmínkách - zhruba jednom milionu eur ročně.

Dohoda mezi kluby ale tak snadná určitě nebude Osasuna požaduje za mladého fotbalistu 15 milionů eur (jeho výkupní klauzule ze smlouvy narostla díky odehraným utkáním na 22 milionů eur), zatímco Soler nabízí pravděpodobně pouhých deset milionů. Do operace ale mohou být jako součást přestupu zahrnuti hráči Valencie, čímž by celková suma šla dolů. Zájem o středopolaře Osasuny má rovněž Zaragoza, která by potřebovala svůj kádr vzhledem k možnému startu v Lize mistrů kapku posílit a také Atlético Madrid.

Dalším hráčem, jehož budoucí osud je zatím ve hvězdách je útočník Barcelony Javier Saviola. Ten se díky zraněním Etoo a Messiho najednou stal zajímavým a vedení Barcy možná trochu i na mediální popud slíbilo, že hráči nabídne novou smlouvu.

Ovšem dosud tak neučinilo, protože se uzdravili výše jmenovaní hráči, Argentinec zase putoval zpět na lavičku a trochu se naštval. Barca tak pravděpodobně Saviolovi smlouvu vůbec nenabídne, anebo nějakou hodně bídnou. Těžko říci, zda-li by za hráče, jenž bude evidentně vysedávat na lavičce platila tolik, kolik by si Saviola představoval.

Zájem tedy projevil Espanyol, městský rival. Sebastian Javier, ředitel Espanyolu, který má na starosti sportovní úsek uvedl, že jestli jejich útočník Luis García odejde v létě do Valencie utržené peníze by investovali do Argentince. Není to poprvé, co by to zkoušeli. Již před dvěma roky vyvinuli snahu o Javiera Saviolu. ale prezident Azulgranas celou operaci zastavil a Saviola skončil na hostování v Seville.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ fotbalportal.cz/marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články