Zpět na » Primera Division » Sinama - Pongolle píše historii

Primera Division - Sinama - Pongolle píše historii

0

Líbilo se

17.04. - Florent Sinama-Pongolle, útočník Recreativa Huelva má již navždy vyryto jméno do klubové historie. Díky svému gólu na stadionu Reyno de Navarra, jedenáctému v sezoně, nejenže přispěl k remíze svého týmu v duelu s Osasunou 1:1, ale stal se také nejlepším ligovým střelcem v celé historii klubu.

A ta není zrovna nejkratší, klub ze španělské Andaluzie funguje již 118 let. V nejvyšší soutěži se ale zatím moc neohřál, letošní ročník je jeho teprve třetí v historii. Dosud nejlepším klubovým střelcem v lize byl Raúl Molina, jenž nastřílel v modrobílém dresu deset branek v sezoně 2002-2003.

V neděli ho překonal právě francouzský útočník, který je na jihu Ĺ panělska na hostování z anglického Liverpoolu. "Jsem velmi spokojený, že můžu vytvářet historii v klubu jakým je Recreativo, protože mi dal příležitost hrát a jsem mu za to vděčný. V Huelvě jsem šťastný a chci tady pokračovat ve vytváření historie." Sinama Pongolle, jenž byl jedním z posledních hráčů, kteří přišli před sezonou, se stal novýmidolem fanoušků.

Zastínil například Ucheho a Viquieru, kteří mají po skončení sezony namířeno jinam. Fanoušci doufají, že ještě nějaké góly přidá, aby se tým dostal do pohárové Evropy. "Cítím velkou důvěru a doufám, že bych mohl ještě pár gólů do konce sezony dát, a když je nedám já, ať je dá někdo z mých spoluhráčů." Právě jeho velkorysost připravila v neděli o branku Recreativo, když Uche nedosáhl na přihrávku od Sinamy, který se před brankářem Ricardem ještě rozhodl přihrát Nigerijcovi.

"Neměl jsem dobrý úhel na střelu, viděl jsem Ucheho a přihrál mu. On to ale nečekal, hodně nás to zklamalo." Až do neděle byl sinama - Pongolle ve vedení společně s Molinou. Teď už ho o jeden gól předstihl. Za nimi jsou v pořadí Mansilla, Rivero, Uche a Xisco se šesti góly, Javi Guerrero, Lapi a Villa Sanz s pěti, čtyři góly dali Jesús Vázquez, Ramírez a Viqueira. Do dnešního dne za Recreativo skórovalo 34 hráčů.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články