Zpět na » Primera Division » Barcelona - Mallorca očima trenérů

Primera Division - Barcelona - Mallorca očima trenérů

0

Líbilo se

16.04. - Frank Rijkaard, trenér fotbalistů Barcelony po nedělním šťastném vítězství nad Mallorcou 1:0, příčítá hlavní zásluhu hlavně přístupu hráčů, trenér Mallorcy Manzano si zase myslí, že brankář Valdes měl být při penaltovém faulu vyloučen.

"Dosáhli jsme na velmi, velmi důležité tři body," oznámil Rijkaard na pozápasové tiskové konferenci. "Bylo to obtížné utkání, o Mallorce jsme věděli, že dosahuje na hřištích soupeřů dobré výsledky, je dobře organizovaná," řekl barcelonský trenér. Připustil, že jeho mužstvo nehrálo plynulý fotbal, ale tento nedostatek nahradilo přístupem.

"Bez takového přístupe se nedá vyhrát. Myslím, že jsme na hřiště vstoupili s tím správným přístupem a bojovali jsme až do poslední minuty, abychom dali rozhodující branku," prohlásil. "Snažili jsme se celý zápas, ale nepadalo nám to tam. Hráči, kteří byli na střídačce pomohli rozhodnout utkání. Mužstvo hrálo útočně, měli jsme šance, drželi jsme balón, ale měli jsme málo prostoru. Jsem velmi spokojený s tímto výsledkem a také přístupem," dodal holandský trenér.

Rovněž vyzdvihl úlohu střídajícího Javiera Savioly, kterou hrál v rozhodující brance. "Saviola je hráč zrozený pro střílení branek. Tohle byl jeho gól, nastřelil tyčku a pak to skončilo v brance díky velkému štěstí," souhlasil. Trenér Mallorcy Gregorio Manzano si myslí, že akce, po které byl v pokutovém území domácích faulován Jonas Gutierrez brankářem Valdesem měla být ohodnocena červenou kartou pro gólmana azulgranas, ne pouze žlutou.

"Byla to rozhodující akce. Regule to říkají jasně, jedná-li se o gólovou akci, musí být viník vyloučen, takže brankář by měl dostat červenou," osvětlil situaci Manzano. Trenér týmu z Baleárských ostrovů nicméně vyzdvihl dobrou práci svého týmu a posteskl si na smůlu, která jeho tým provázela po celou dobu utkání. "Odcházíme se vztyčenou hlavou, ale s prázdnou kapsou. Hráli jsme dobré utkání, ale měli jsme smůlu, nedali jsme penaltu a taky kvůli gólu, který jsme obdrželi, Fernando Navarro se mi přiznal, že to byl jeho gól," řekl.

Nicméně všem svým svěřencům by chtěl dát známku deset. "Byli jsme dobří a měli možnost dostat se do vedení. Bylo by zajímavé sledovat, co by se v tomto případě stalo. Použili jsme naše zbraně. Chtěli jsme utěsnit všechny prostory a vyrážet do protiútoků. Že je to ubohá taktika? Takhle jsme vyhráli v Seville 2:1," připomněl trenér Manzano.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články