Zpět na » Primera Division » Van der Vaart je blízko Betisu. Dělí ho už jen podpis

Van der Vaart je blízko Betisu. Dělí ho už jen podpis

Van der Vaart je blízko Betisu. Dělí ho už jen podpis © marca.com - Rafael Van der Vaart

0

Líbilo se

08.06. - Betis Sevilla se po roce vrací do nejvyšší španělské soutěže. Vedení klubu nezahálí a pracuje na tom, aby kádr, jenž bude bojovat o mistrovské body v Primera División, byl co nejsilnější a nezažil loňské strádání na chvostu tabulky. Proto si Verdiblancos vyhlédli i jedno zkušené jméno - Rafaela Van der Vaarta.

Dvaatřicetiletému holandskému fotbalistovi vypršela smlouva v Hamburku, s nímž se do poslední chvíle byl o udržení bundesligové příslušnosti v baráži proti Karlsruhe. Přístavní město tak po třech sezónách, v nichž odehrál 86 zápasů a vstřelil 18 branek, opustí.

A je docela možné, že se opět představí příznivcům španělské Primera División, jejíž prostředí velmi dobře zná z působení v dresu Realu Madrid. Za Bílý balet ale odehrál jen dvě sezóny, aby v roce 2010 přestoupil za 10 milionů eur do Tottenhamu.

Velký zájem má Betis Sevilla a jednání už jsou tak pokročilá, že by Van der Vaart mohl dnes podepsat tříletý kontrakt. Ofenzivní záložník má na stole nabídky z Itálie, Turecka i z domácí Eredivisie, nicméně angažmá ve Španělsku ho láká nejvíc. I z toho důvodu, že Sevilla je blízko jeho letního sídla v Chiclaně, kde pravidelně tráví dovolenou.

Trenér Verdiblancos Pepe Mel už dokonce prozradil, že chce s hráčem nejprve mluvit. „Víte dobře, že s každým hráčem, který k nám má přijít, chci nejprve mluvit. Pak se teprve učiní další kroky. Každý, kdo sem přijde, musí mít ambice něco pro klub udělat. Van der Vaart má před sebou možnost hrát na EURO. Je to velmi zajímavý hráč.“

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, diariodesevilla.es

Nejnovější články