Zpět na » Primera Division » Rijkaard: Jsem zvědavý, jak zareaguje mužstvo

Primera Division - Rijkaard: Jsem zvědavý, jak zareaguje mužstvo

0

Líbilo se

15.04. - Trenér Barcelony Frank Rijkaard označil dnešní utkání s Mallorcou jako speciální lekci. Mužstvo totiž nastoupí bez Ronaldinha, který prodělává speciální regenerační program a Rijkaard je zvědavý, jak se jeho svěřenci s touto novou úlohou vypořádají.

"Ronaldinho byl nemocný, byla to vážní záležitost, odebralo mu to spoustu sil. Odehrál spoustu utkání, moc si vlétě neužil dovolené, trénoval trochu méně. Když se tohle všechno sečte, musí se nejdří v dostat ze své nemoci a poté projít speciálním programem."

Rijkaard si rovněž myslí, že všechny komentáře ohledně Ronaldinhových absencí na trénincích nijak mužstvo nepoznamenají. "Ronaldinho je pro nás velmi důležitý hráč, jeho výkonnost je na vysoké úrovni. Proto bude v dnešním zápase velmi zajímavé sledovat, jak to mužstvo zvgládne bez něj. Nepůjdeme na hřiště s tím, že budeme doufat, že on rozhodne utkání, protože tady s námi nebude.

Bude to opravdu zajímavé pozorovat, jak zareagují." Rijkaard dále obhajoval brazilskou hvězdu, že netrénuje tolik, co jeho spoluhráči. "Minulá sezona byla příliš dlouhá. Hned jak skončila ligová soutěž začala příprava na mistrovství světa v Německu. Tohle prostě patří do života špičkového sportovce a může toho být příliš. Nebyla to pouze účast na mistrovství, ale rovněž naše příprava na sezonu," uvedl.

"Jestliže nejste po zdravotní stránce úplně na vrcholu, jste náchylnější na různá nachlazení a nemoce. Byl pro nás velmi důležitý, především, když byli zranění Messi a Etoo. Byl pro nás rozhodující, ale každé lidské tělo má své hranice a v jistém okamžiku prostě nemůže jít dál," dodal. Uvedl rovněž, že onemocnění "bylo celkem vážné," kvůli tomu mu byl vymyšlen speciální plán. Neobjasnil však, proč klub včas neinformoval o hráčově situaci. "Nevím proč lékařský tým neinformoval dříve. Dali si čas aby zhodnotili, to co měli," poznamenal.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články