Zpět na » Primera Division » Aguirre: Jdeme zápas od zápasu

Primera Division - Aguirre: Jdeme zápas od zápasu

0

Líbilo se

14.04. - Atlético Madrid čeká zítra důležité utkání proti Levante, aby si udrželo naději ve vyrovnané soutěži na postup do pohárové Evropy, musí bezpodmínečně zvítězit.

Trenér Javier Aguirre mluvil ale i o jiných věcech. Nejprve nakousl otázku eventuálního prodloužení jeho smlouvy. "Není to záležitost druhořadá, spíše až třetí v pořadí," řekl. "Nezajímá mě o tom mluvit, ani vedení, protože víme, že když si sedneme, tak za dvě minuty bude hotovo, buď zůstanu, nebo ne."

V posledních sezonách se stávalo, že Atlético ztrácelo naději na postup do poháru právě v závěrečné fázi sezony, o této situaci již trenér mluvil s hráči, kteří to zažili. "Ptal jsem se jich na to, co se stalo, jaké chyby udělali, jaké trable je tížily a jaké věci by se měly odstranit, aby se došlo ke šťastnému konci. Snažil jsem se změnit některé mechanismy."

Závěry z těchto rozhovorů vyvodil Aguirre následující: "Jestli nepůjdeme zápas od zápasu, jestli nebudeme koncentrovaní a nepřistoupíme správně k utkání, může nás porazit kterýkoliv tým, neboť liga je vyrovnaná. Zároveň jsem je požádal, aby nemysleli na to, co bude, dokonce ani na další dva zápasy, ale pouze na nadcházející víkend a nechali tam úplně všechno."

Dále řekl, že jediným úkolem který si teď v kabině dali, je dostat se v neděli na kulatých 50 bodů. "Bylo by to dobré, osm kol před koncem mít 50 bodů. Bylo by to moc, moc dobré, protože v minulém roce jsme jich měli 52, před dvěma 55, byl by to důležitý krok k postupu do Evropy," spočítal. Překážkou v těchto kalkulacích bude soupeř z pásma sestupu, Levante. To již letos Atlético na jeho půdě porazilo v Copa del Rey 1:0.

"Bude to utkání velmi vyrovnané, moje mužstvo bude hodně trpět, jestliže k utkání dobře nepřistoupí. Požádal jsem je o maximální přístup a soustředění." Dále ujistil, že Fernando Torres bude nadále zahrávat pokutové kopy, i když se mu letos v této standardní situaci moc nedaří.

Torres v probíhající lize nedal již čtyři penalty, plus jednu neproměnil v poháru Jesuse Gila a Copa del Rey právě proti Levante. "Bude je kopat dál. Je za to odpovědný, chce vyhrát a jak on říká, mnohem jednodušší je odebrat odpovědnost. Je už vyzrálý, psychycky silný. Mluvili jsme o tom a zcela souhlasí," uzavřel Aguirre.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ elmundo.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články