Zpět na » Primera Division » Odejdu, jestli to takhle půjde dál

Primera Division - Odejdu, jestli to takhle půjde dál

0

Líbilo se

13.04. - Záložník Atlética Madrid Costinha uvedl, že na konci sezony popřemýšlí o své budoucnosti, ovšem připustil, že jestli bude pokračovat stávající situace, kdy moc nenastupuje, chce po sezóně z týmu rojiblancos odejít.

"Na konci sezony se uvidí, co se stane. Jestli to takhle bude pokračovat, určitě zůstat nechci. Rád bych hrál více, vždyť je mi už 32 let," řekl. Costinha ztratil místo v základní sestavě. Na začátku sezony byl pevným článkem v plánech trenéra Aguirreho, v posledních patnácti utkáních nastoupil pouze dvakrát od začátku, osmkrát nastoupil vprůběhu utkání a v pěti případech do hry nezasáhl vůbec.

"Ve fotbale jsou období dobrá a špatná. Letos zažívám něco, co vůbec neznám. Nehraji tolik, kolik bych chtěl. Ale nejdřív musím myslet na mužstvo, teprve potom na sebe. Nejdůležitější je, aby se dařilo týmu, aby vyhrávalo. Snažím se svým spoluhráčům pomáhat radou," prozradil Costinha.

"Opakuji, že je to nová zkušenost v mém životě, ale zůstávám klidný, musí se dobře trénovat, pomáhat trenérovi, spoluhráčům a klubu, který má vysoké cíle a nakonec se uvidí," dodal. K tolik diskutované akci z minulého víkendu, kdy Atlético vstřelilo gól Villarrealu, když na zemi ležel zraněný Franco Costinha uvedl že je to těžké zhodnotit. "Kdybych byl v jejich situaci, akci bych dokončil.

Navíc si myslím, že se hráč Villarrealu zranil sám, nebyl tam žádný hráč Atlética, který by ho fauloval," potvrdil. Nejsou to hráči Atlética, kteří by za to měli nést odpovědnost, kromě toho je tam i rozhodčí, jako součást hry, který rovněž může akci ukončit. Není to hráč Atlética, který nectí fair-play, protože je to normální akce, a stává se i v jiných ligových soutěžích. Moc rád bych věděl, jestli by se i hráči Villarrealu zachovali stejně," hlásil.

Costinha vyzdvihl anglickou ligu jako příklad fair-play. "Ve Ĺ panělsku, Itálii či Portugalsku je fair-play pouze lež, tam se hraje na výsledek. V Anglii lidi dokáží ctít hru. Tam když něco uděláte špatně, nesete za to odpovědnost a musíte se omluvit, v ostatních soutěžích to tak není," objasnil.

"Je to otázka mentality. V Anglii hráči a rozhodčí jsou za jedno. V jiných ligách to rozhodně není. Bylo to vidět v poslední minutě našeho utkání ve Villarrealu, José Marí, tak jako vždycky spadl na zem a chtěl si vymodlit penaltu, to není čistá hra, fair-play. To co se děje v Anglii a v ostatních zemích je hodně rozdílné, " uzavřel Costinha.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články