Zpět na » Primera Division » Barca hledá středního útočníka

Primera Division - Barca hledá středního útočníka

0

Líbilo se

04.05. - FC Barcelona se bude v létě snažit najít středního útočníka, který by plnil roli jakéhosi náhradníka, když by si potřeboval Samuel Etoo oddychnout. Tuto úlohu minulou sezonu zastával švédský snajpr Henrik Larsson.

Eidur Gudjohnsen, teoretická náhrada zatím neplní svou roli, zvláště co se týče gólového příspěvku, neboť zatím v lize dal jen pět gólů. Frank Rijkaard, trenér azulgranas a Txiki Begiristain, sportovní ředitel zintenzivnili jednání ohledně plánování kádru mužstva pro příští sezonu. Probírají se možné odchody i posily, které by přišly na Nou Camp. Jedním z postů, který chtějí posílit, je klasický střední útočník.

Na seznamu jsou zatím zapsány jména Diega Milita ze Zaragozy, Diega Forlána z Villarrealu a Klaase Jana Huntelaara z Ajaxu. První dva hodně oslovili jak trenéra, tak i vedení mužstva. Důvodem jsou nejen schopnost střílet branky (v letošní sezoně dal Milito již 19 a Forlán 12), fyzické dispozice, ale rovněž dobrá defenzivní činnost a soutěživost. To jestli do Barcelony jeden, nebo druhý přestoupí, bude hodně záležet na ceně, kterou budou požadovat jejich chlebodárci.

Forlán koketoval s možností přestoupit doklubu z Nou Campu již minulou sezonu, transakce ztroskotala na penězích a přednost dostal nakonec levnější idur Gudjohnsen. Případ Huntelaara je trošku odlišný, neboť díky jeho mládí (21 let) postrádá potřebné zkušenosti, které mají dva jeho "konkurenti", rovněž jeho bránící schopnosti nejsou nijak valné. To však bohatě nahrazuje gólovým instinktem (zatím dal 21 branek). O hráče se zajímá rovněž Juventus, navíc Barca nepředpokládá, že by za tohoto hráče chtěla utratit nějakou vysokou částku.

Do hry se rovněž vrací Thierry Henry, který byl v agendě Barcelony již minulé léto, ale nakonec podepsal v Arsenalu novou smlouvu. Od té doby se však spoustu věcí změnilo. Henry s Arsenalem letos nevyhrál žádnou trofej, ani po stránce osobní nebyl tento ročník nejlepší (těžké zranění). Z klubu ke všemu ještě odešel David Dein, viceprezident klubu, což je jeho blízký přítel a bratr jeho agenta, kvůli sporům s novým vedením. Ĺ ance na jeho odchod je mnohem větší.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články