Zpět na » Primera Division » Bude v Glasgově španělské finále?

Primera Division - Bude v Glasgově španělské finále?

0

Líbilo se

02.05. - Již zítra se rozhodne o dvou finalistech poháru UEFA. Espanyol má dvojutkání s Werderem skvěle rozehrané, neboť doma vyhrál hladce 3:0. Druhé semifinále, čistě španělské je o poznání zamotanější, Sevilla bude proti Osasuně dohánět jednogólvé manko.

Werder Brémy - Espanyol Barcelona, 3.5. Wesserstadion, začátek 20,45 hod.

Espanyol se v týdnu tvrdě chystal na to, aby ho v německém prostředí nic nezaskočilo a povedlo se mu na Wesserstadionu dát alespoň jeden gól, díky čemuž by si mohl po devatenácti letech znovu zahrát finále evropského poháru. To by pak musel Werder nastřílet pět gólů, což by i při schopnostech kanonýra Kloseho byla hodně náročná překážka. Brémy se nenacházejí zrovna v nejlepší pohodě, v lize ztratil Werder druhou příčku po porážce 2:3 v Bielefeldu, navíc mužstvu neprospívají ani neustávající spekulace o možném odchodu některých hráčů z klubu, zejména pak Kloseho a Fringse. Brémy nemohou spoléhat v zítřejším utkání na služby brankáře Tima Wieseho, který byl na stadionu Montjuïc vyloučen. Zaskočí za něj veterán Andreas Reinke. Kvůli karetnímu trestu nebude moci nastoupit ani pravý obránce Fritz, zranění jsou Mertesacker a Borowski. V týmu Espanyolu nastoupí k odvetě Rufete, Ito a Riera s hrozbou karetního trestu. Při případném žlutém potrestání by museli finálový duel vynechat. Stejný problém by měl i Ivan De la Peňa, který sice s týmem do Brém cestuje, ale případného promarněného finále se obávat nemusí, tedy alespoň co se žlutých karet týče. Má totiž poraněné lýtko a nastoupit nemůže.

Sevilla FC - Osasuna Pamplona, 3.5. Sanchez Pizjuan , začátek 20,45 hod.

V odvetném utkání mezi Sevillou a Osasunou představí domácí tým nejsilnější možnou sestavu. To znamená, že do branky se postaví stejně jako v lize již uzdravený Palop, na levé straně zálohy vyběhne namísto Adriana, kterému se v Pamploně moc nedařilo, Antonio Puerta. V útoku i přes problémy s třísly nastoupí kanonýr Kanouté společně s Luisem Fabianem. Na druhé straně trenér Ziganda postaví velmi bojovné mužstvo, do útoku nasadí jediného hráče a tento post obětuje ve prospěch posílení středu pole. Do základní sestavy se vrátí i ĂŤránec Nekounam, jenž byl pár týdnů zraněný a vytvoří dvoji defenzivních štítů společně s Puňalem.

Sevilla FC: Palop; Hinkel, Javi Navarro, Escudé, Dragutinovic; Daniel Alves, Poulsen, Martí, Puerta; Luis Fabiano, Kanouté.

Osasuna: Ricardo; Izquierdo, Cruchaga, Cuéllar, Corrales; Nekounam; Juanfran, Puñal, Raúl García, David López; Webó

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články