Zpět na » Primera Division » Real přidal na rekordní šňůru výher 20. korálek. V Almeríi vyhrál 1:4

Real přidal na rekordní šňůru výher 20. korálek. V Almeríi vyhrál 1:4

Real přidal na rekordní šňůru výher 20. korálek. V Almeríi vyhrál 1:4 © marca.com - Karim Benzema

0

12.12. - REVIEW Vedoucí celek tabulky Primera División Real Madrid vyhrál další zápas a byl to už dvacátý bez jediného zaváhání. Ačkoliv v Almeríi Bílý balet nijak nezářil a výsledek je pro domácí možná až příliš krutý, důležitý je zisk tří bodů, díky nimž setrvá v čele tabulky i po tomto kole.

UD Almería 1:4 Real Madrid

Góly: 39. Verza - 81. a 89. C. Ronaldo, 34. Isco, 42. Bale,

Almería: Rubén - Macedo, Navarro, Trujillo, Vélez (83. Corona) - Thomas, Verza - Edgar Méndez, Soriano (67. Wellington), Dubarbier (59. Zongo) - Hemed

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo - Illarramendi, Kroos, Isco - Bale, Benzema (85. Coentrao), C. Ronaldo

Zejména v prvním poločase se hrál poměrně zajímavý zápas. Domácí pod provizorním trenérem začali aktivně a Real Madrid se v úvodních minutách nemohl dostat do hry. Dubarbierovu střelu srazili domácí obránci ve 3. minutě na roh a v 7. minutě Thomas pálil vysoko nad. Budíček zatroubil hostujícímu týmu Toni Kroos, Ve 13. minutě napálil po teči domácí obrany břevno. Hned o minutu později postupoval z levé strany k brance Almeríe Ronaldo, který si všiml před bránu nabíhajícího Benzemy. Míč mu také adresoval, nicméně gólman Rubén se francouzskému útočníkovi včas vrhl pod nohy. Úvodní čtvrthodinu, kdy se hrálo poměrně otevřeně, nahoru - dolů, uzavřel Gareth Bale dalším průnikem, ovšem finální přihrávku na Benzemu totálně zazdil.

Po kratším hluchém období začaly padat góly. Ve 34. minutě dostal Isco ve vápně míč a chvíli to vypadalo, že neví, co s ním provést. Začal tancovat kolem obránce Maceda. Jenže z ničeho nic natáhl ke střele a ta nádherně zaplula ke vzdálenější tyči Rubénovy branky - 0:1. Vedení Realu vydrželo pouhých pět minut. Centr z pravé strany odvrátil ze šestnáctky Varane, ovšem pouze k Verzovi, jenž skvělou střelou z dálky uklidil míč do Casillasovy branky - 1:1. Jenže ani Almeríi vedení příliš dlouho nevydrželo. Ve 42. minutě totiž Kroos přesně posadil míč na hlavu Balea a ten míč opět nasměroval naprosto přesně do kouta domácí branky - 1:2.

Ve druhé půli tempo mírně pokleslo, nicméně brzy po přestávce mohl madridský klub navýšit vedení. Bale šel s Ronaldem do trháku, jenže velšský útočník opět skazil finální fázi akce a tak se stav neměnil. Kritický okamžik přišel pro hosty v 61. minutě. Edgar pronikl z pravé strany do velkého vápna, byl sražen obráncem Marcelem a sudí ukázal na značku pokutového kopu. K jeho zahrání se postavil autor vyrovnávací branky Verza. Ačkoliv ho nekopl vůbec špatně, rána byla tvrdá a umístěná, Casillas vytáhl zákrok jak ze svých nejlepších dob a míč vyrazil mimo.

Zrovna ve chvíli, kdy Real působil až apaticky, přišel rozhodující moment zápasu. Bale vybojoval v 81. minutě míč, přiťukl ho Ronaldovi. Ten roztáhl hru na Benzemu jenž se ve vápně ocitl před brankářem Rubénem. Místo střely ale ještě vyšperkoval akci přihrávkou zpět na volného Ronalda, který do prázdné brány nemohl zaváhat - 1:3.

Definitivní podobu výsledku, který podle předvedené hry byl nakonec pro Almeríi až příliš krutý, dal opět Cristiano Ronaldo svým 25. ligovým gólem sezóny. Carvajal snadno pronikl do vápna, dal míč pod sebe na nejlepšího ligového střelce a ten vypálil úspěšně - 1:4. Skóre pak ještě o pár sekund později mohl navýšit Bale, ale nedal. Real Madrid tak poslední ligový zápas letošního roku vyhrál a v tabulce má před druhou Barcelonou, která hraje v Getafe až zítra, pětibodový náskok.

Gareth Bale se snaží odpoutat od obránce Almeríe (zdroj. as.com)