Zpět na » Primera Division » Raúl dál píše historii

Primera Division - Raúl dál píše historii

0

Líbilo se

26.05. - Raúl Gonzáles Blanco, útočník Realu Madrid dnes, pokud tedy nastoupí do utkání s Deportivem, vyrovná v počtu zápasů odehraných v bílém dresu Genta s 605 zápisy v historických kronikách.

Byl by to tak další počinek současné legendy Bílého baletu do historické kroniky klubu, neboť před několika dny, přesně dvanáctého května, vyrovnal se 186 zásahy výkon Santillany. Gento na odehrání 605 zápasů potřeboval o osm let více. Ještě více zápasů v dresu Realu odehráli Santillana 643 a Manolo Sanchis 712.

Gento dosáhl 605 zápasů 21.května 1971 v Aténách. Jednalo se o dodatečné finále tehdejšího Poháru vítězů pohárů proti Chelsea. Gento strávil v klubu dlouhých 18 let (1953-71), získal dvanáct titulů, dva poháry, jedno vítězství v interkontinentálním poháru a šest triumfů v Poháru mistrů. Může ho dostihnout Paolo Maldini, jenž v Evropě triumfoval pětkrát a prodloužil smlouvu v Miláně. Raúl debutoval v Realu 29.10.1994 na stadionu La Romareda v Zaragoze. Odehrál 443 zápasů v lize, 110 v Lize mistrů, 33 v poháru, tři zápasy Interkontinentálního poháru, osm Ĺ panělského Superpoháru, jeden na Superpoháru evropském a dva na mistrovství světa klubů. Raúl má ještě tři roky v Realu smlouvu a má všechny předpoklady překonat stávající rekordy. Chybí mu 39 gólů od výkonu legendárního Di Stefana a 107 zápasů na nepilnějšího hráče Realu Sanchise. Teď ho však zajímá jediný cíl - ligový titul.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články