Zpět na » Primera Division » Schuster: Je to neuvěřitelné, jak se Real probral

Primera Division - Schuster: Je to neuvěřitelné, jak se Real probral

0

Líbilo se

23.05. - Německý trenér Getafe, Bernd Schuster, zažívá další výbornou sezonu s průměrným Getafe a nevzdává se boje o evropské poháry. Redaktoři deníku As mu položili několik otázek.

Jak byste lidem, kteří moc neznají Getafe vysvětlil kouzlo trenéra Schustera?

Je to spousta věcí, které na to mají vliv. Getafe je klub, který musí každoročně měnit mužstvo. Máme tady totiž hráče, kteří využijí svou příležitost, odehrají dobrou sezonu a odejdou. Nebo jsou tu hráči na hostování a musí se vrátit do kmenového klubu. Téma přestupů se tady dělá dobře. A potom je tady moje filozofie, to jak chci, aby hrálo moje mužstvo. V klubu vládne klid, prvním cílem je vždy záchrana, nevyžadují se žádná bláznovství.

Přestupy dělá prezident Torres prakticky sám. Filozofie, která funguje a kterou jste přijal.

Ano, je to tak. Když jsem před rokem a půl přišel, věděl jsem, že Torres má všechno dobře zmapované. Není typ člověka, který by řekl "řekli mi, že tamten hráč je dobrý". On dva roky sleduje hráče, který se mu líbí. A téměř se nemýlí. Tak proč pochybovaz nad někým, který tolik času stráví sledováním rezervního týmu a ostatních celků. je to takový prezident - vyhledávač talentů. Samozřejmě taky vás nechá vybrat si nějakého zajímavého hráče, aby se zlepšoval.

Ale ve velkých mužstvech o takhle moc nefunguje?

Je to složitější. Věci které fungují tady nemusí fungovat jinde. Torres je zvláštní.

Když se vidíte na titulních stránkách deníků jako možný trenér Realu Madrid, líbí se vám to, nebo jste naštvaný? Já se nezlobím, pouze mám obavy z toho, že to není jenom otázka osobní, protože vedete mužstvo, hráče. A někdy bývám neklidný, aby mužstvo nepolevilo, protože si řeknou "on půjde pryč a přijde někdo jiný". Znám to ze své vlastní zkušenosti. Všeobedcně se dá říci, že člověk je polichocen, protože komentáře jsou pozitivní, chtějí vás umístit do velkého klubu. A líbilo by se vám, kdyby to byla pravda, aby to všlo, jako na papíře. A občas to nevyjde.

Já vás vidím jako budoucího trenéra Realu, máte v tom taky tak jasno?

Občas ano, jindy zas ne. A podívejte se, jaký je fotbal. Mění se každým týdnem. Dříve tam byly šance asi větší, ted jak Real bojuje o titul a má velkou šanci ho získat, to vidím mnohem obtížnější.

Překvapilo vás, jak se Real probral?

Je to neuvěřitelné, když jsem je viděl většinu sezony, jak na tom nebyli dobře, jak se natrápili, aby vyhráli zápas. A najednou ze dne na den, nevím jak to vysvětlit. Je to zajímavé pro trenéra zjistit, co se změnilo. Co se stalo v hlavách hráčů. Něco se muselo změnit. Hrají mnohem lépe, ne jako před pěti měsíci. Jsou tu stejní hráči, stejný trenér. Myslím, že Fabio používá pořád ten stejný systém, stejná slova. Ale je to překvapivé, to je jasné.

Getafe poté co vyřadilo Barcu z poháru hraje o víkendu na Nou Campu a v případě úspěšného výsledku můžete hodně pomoci Realu k titulu.

Ano, ano...Dokonce, když tam vyhrajeme, tak mě zvou na večeři a na skleničku. Teď se hraje liga, a ten kdo ztratí se může s titulem rozloučit. Už není místo na opravu. Všichni jsou nedočkaví, co se stane. A je tady Getafe, před nedávnem jsme je vyřadili z poháru, ale to je zas jiný zápas. Barca hraje o všechno. Ale my jsme zasadili tohle semínko respektu a oni vědí, že to nebude jednoduché nás porazit. Zkusíme to znovu a uvidíme, co se stane.

Proč myslíte, že Barca letos hraje tak nevýrazně?

Prostě se stalo, že poslední dva tři roky měli spoustu úspěchů a hráč se trochu uspokojí. Už si myslí, že stačí hrát na 70% a zápas se vyhraje. Už jsem to říkal v létě, že Barcelona to bude mít mnohem těžší. Po výhře v Lize mistrů, což byl vrchol, a po dvou ligových výhrách v řadě, začnete myslet na jiné věci víc, než na zápas. A už nevyhráváte tak lehce.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články