Zpět na » Primera Division » Světla a stíny Realu Madrid před ligovým startem

Světla a stíny Realu Madrid před ligovým startem

Světla a stíny Realu Madrid před ligovým startem © 20minutos.es - Gareth Bale

0

24.08. - Zítra čeká na Real Madrid start do ligové sezóny. Tři ostré zápasy v posledních dnech odhalily jisté pozitivní zprávy, ale naopak také některá negativa, které výkony Bílého baletu před ligovou premiérou lehce zpochybňují.

Pozitiva

Příznivé reporty lze vyvodit zejména z finálového zápasu o evropský Superpohár proti Seville. Real ho vyhrál bez problémů 2:0 a zejména ve druhé půli byl jeho výkon velmi dobrý. Ve své premiéře překvapil především výkon nové posily Toniho Kroose. S typickou německou přesností, fyzickou kondicí a jednoduchou hrou dokázal dirigovat celý tým a předvedl, že je vhodným typem organizátora, kterého Real potřeboval.

V Cardiffu potěšila i dobrá fyzická kondice Cristiana Ronalda, který se během léta musel po zranění šetřit. Vstřelil dvě branky Seville a jeho přítomnost byla velmi důležitá pro ofenzivní projev celého mužstva. Bohužel ze zápasu proti Atléticu musel opět odstoupit, tentokrát kvůli svalovému zranění a mužstvo to zřejmě pocítilo.

Výkon Jamese Rodrígueze byl proti Seville spíše průměrný, nicméně v úvodním duelu proti Atléticu byl na trávníku mnohem víc vidět a vstřelil vedoucí gól. V odvetě byl v prvním poločase téměř u všech nebezpečných akcí, nicméně asi bude muset zlepšit svoji fyzickou kondici, aby podobnou aktivitou mohl hýřit po celých 90 minut.

James Rodríguez slaví první branku v dresu Realu (zdroj: deportesforo.com)

Negativa

Mužstvo opět ukázalo problémy, pokud se proti němu postaví zatažená obrana, navíc dobře zorganizovaná. Za příznivého stavu v Cardiffu ze sebe Real vydal to nejlepší, co v něm dřímá. S dostatečným prostorem ke kombinaci mohl pohodlně vyrážet až do blízkosti Betovy branky, nicméně proti zabetonovanému Atléticu se vrátily neduhy z minulosti.

Ani přítomnost tří talentovaných a zároveň pracovitých hráčů, jakými Modrić, Kroos a Xabi Alonso bezesporu jsou, nedokázala vtisknout týmu potřebné tempo. Nedokázali točit míč s potřebnou rychlostí a tím pádem najít volný prostor pro přihrávky do šancí.

V útoku Gareth Bale začal úžasně, nicméně postupem času jeho výkonnost uvadala. Velšský útočník je jedním z těch, kdo při nedostatku místa trpí. A ani individuálními akcemi nedokázal vytvářet gólové šance.