Zpět na » Primera Division » Heslo dne: všechny míče přes Kroose

Heslo dne: všechny míče přes Kroose

Heslo dne: všechny míče přes Kroose © bola82.com - Toni Kroos

0

Líbilo se

09.08. - Real Madrid už se plně připravuje na úterní finále evropského Superpoháru proti Seville. Od 5. srpna může trenér Carlo Ancelotti počítat se všemi členy kádru, tedy i se třemi novými tvářemi - brankářem Navasem a záložníky Jamesem a Kroosem. Právě posledně zmíněný borec, držitel zlaté medaile z posledního mistrovství světa, má šance na základní sestavu na Cardiff City Stadium největší

Během tréninkových jednotek bylo možno vidět italského trenéra neustále v blízkosti Kroose, kdy mu udílel různé rady, korigoval jeho akce. Jeho představou je, aby se směrem do nadcházející sezóny stal jeho prodlouženou rukou na hřišti. Roli, kterou doposud zastával Xabi Alonso. Kroos by se tak mohl stát jeho přirozenou náhradou. Xabi se totiž momentálně nenachází v úplně top formě a navíc, v tomto konkrétním zápase kvůli trestu UEFA (během finále Ligy mistrů vběhl po zápase na trávník i když byl kvůli žlutým kartám suspendován) nebude vůbec přítomen.

Klub už po skončení sezóny začal hledat záložníka, který by se co nejvíce podobal herním vlastnostem zkušeného matadora. Kroos sice není úplně jeho kopie. Víc vodí balón směrem dopředu, rád si víc zaútočí, nicméně jeho přednosti jsou v tom, že se dokáže přizpůsobit na různé posty v sestavě. Jednak na dvojici záložníků před obranou linií, nebo na trojici za útočníkem.

(zdroj: marca.com)

Heslo tohoto dne zní jasně: všechny míče na Kroose. Jak od obránců, tak od jeho kolegů ze zálohy. Tuto myšlenku by chtěl Ancelotti uvést v praxi už od úterního zápasu. Trenér totiž jasně řekl, že dokonce i hráči, kteří se do tréninku zapojili jako poslední, budou mít rovnocenné šance na start v základu 12. srpna proti Seville. Německý středopolař má sice za sebou necelý týden tréninku a proto nebude v úplně nejlepší formě, ale jeho šance na základ jsou veliké. Modrićovo místo se zdá být jasné a tak Kroosovými konkurenty v sestavě budou Isco a Illarramendi.

Kroos by měl teoreticky hodně zasahovat i do rozehrávání standardních situací, jako na světovém šampionátu. Ovšem jak bude vypadat praxe na trávníku v přítomnosti Cristiana Ronalda už je věc druhá...Teď ještě musí Ancelotti rozhodnout, v jakém rozestavení se Real představí. S přestupem Kroose a Kolumbijce Jamese Rodrígueze by mohl zahodit do koše loňské 4-3-3 a přeskupit se do 4-2-3-1. Tím by se na trávník srovnal James vedle produktivní BBC (Benzema, Bale, Cristiano) a Kroos na post středového štítu vedle Modriće, nebo Xabiho Alonsa.

Jan Preisler / fotbalportal.cz, marca.com

Nejnovější články