Zpět na » Primera Division » Bitva o titul vrcholí

Primera Division - Bitva o titul vrcholí

0

Líbilo se

16.05. - Bitva o titul vrcholí a ještě zdaleka není rozhodnuto. Navíc se v posledním kole (34), které se zatím odehrálo, srovnaly na prvním místě dva týmy. Podle očekávání jsou jimi Real Madrid a Barcelona, kteří mají stejně bodů, a to 66.

Barcelona si výrazně zkomplikovala cestu za třetím titulem v řadě, když jen remizovala s Betisem. Pro Barcu to bylo na Nou Campu velice nešťastné utkání, protože měla jasnou převahu, ale podařilo se jí dát jen jeden gól. Poté, co trochu zvolnila rytmus a nechala tak trochu hrát Betis, bylo zle. Hostům stačila jen jedna šance na proměnění branky, která navíc znamenala remízu. Jenomže toto zaváhání nebylo jediné. Barca si nechala uniknout i finále Copa del Rey, když nezvládla zápas s Getafe a prohrála 4-0. Po psychické stránce na tom nejsou určitě nejlépe, ale teď je to jen na hráčích a trenérovi, jak se s tím vypořádají. Určitě budou také potřebovat podporu fanoušků.

Real Madrid je teď v naprosto odlišné situaci. Po skvělém obratu proti Espanyolu si hráči ještě více zvedli sebevědomí a předvádějí spanilou jízdu. Navíc vyhráli čtyři utkání v řadě a ještě více důležitější je pro hráče určitě velká podpora fanoušků, kterým se předváděná hra líbí. I nezaujatý divák určitě potvrdí, že styl hry bílého baletu se zlepšil a pro oko diváka je to určitě pěkná podívaná. Uvidíme jestli si svou formu udrží až do konce ligy, která má na programu ještě 4 kola.

Černým koněm této soutěže i nadále zůstává Sevilla, která s 64 body číhá na třetí pozici a čeká na jakékoliv zaváhání od týmů před ní. Ovšem musíme vzít v potaz, že Sevilla může být už na další kolo vyčerpaná, protože ji dnes čeká finále poháru UEFA, které bude určitě chtít vyhrát. Avšak už jsme se mohli několikrát přesvědčit, že se Andalůzané bez boje nevzdají, a proto můžeme očekávat dramatický závěr Primera división.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články