Zpět na » Primera Division » Zájem Juventusu o Moratu trvá – zvýšil nabídku na 20 mlionů eur

Zájem Juventusu o Moratu trvá – zvýšil nabídku na 20 mlionů eur

Zájem Juventusu o Moratu trvá – zvýšil nabídku na 20 mlionů eur © as.com - Álvaro Morata

0

Líbilo se

27.06. - Italský deník La Gazzetta dello Sport uvedl, že turínskému Juventusu neuvadá jeho zájem angažovat do svých řad útočníka Realu Madrid Álvara Moratu. Dokonce prý zvýšil poslední nabídku španělskému klubu o dva miliony eur, čímž ji zarovnal na rovných dvacet. Také pro Moratu je působení v Serii A prioritou, nicméně zájemců je víc.

Původně to vypadalo jako špek, nebo kachna. Morata dlouhou dobu tvrdil, že chce zůstat v Realu Madrid. Prosadit se na San Bernabéu. Veškeré nabídky odmítal a jakékoliv zprávy v médiích se tudíž zdály jako nepravděpodobné. Nicméně po letošní sezóně se situace změnila. Morata hrál málo a pomalu začal ztrácet trpělivost.

Vycítilo to i vedení klubu, které jeho odchodu dokonce naoko požehnalo. Ovšem pouze za předpokladu, že bude přikurtován na pořádně pevné šňůře. Pustí ho pryč, ano, ale za slušnou sumu a ještě pod jednou podmínkou. Chce si do smlouvy zanést osvědčenou zpětnou výkupní klauzuli, kterou uplatnila v případě Carvajalova působení v Bayeru Leverkusen.

V Moratovi vidí útočníka do budoucna, který ovšem momentálně nemá šanci prosadit se do základu a potřebuje především hrát. Juventus je hlavním zájemcem o jeho servis a podle deníku La Gazzetta dello Sport zvýšil svoji abídku na 20 milionů eur, ovšem právě v klauzuli je největší potíž. Italové nejsou moc ochotni na ni přistoupit, nicméně dýchání na záda od dalších pronásledovatelů z Wolfsburgu nebo Arsenalu je možná donutí na ni kývnout.

Léto je ještě dlouhé a je možné, že až pod tlakem blížícího se konce přestupního termínu některá strana couvne. Každopádně trenér Ancelotti požádal vedení Realu, aby mu v případě odchodu Moraty jednoho útočníka, přibližně stejných charakteristik, přivedlo.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, as.com

Nejnovější články