Zpět na » Primera Division » Přestupu Herrery do Manchesteru United se zatím odkládá

Přestupu Herrery do Manchesteru United se zatím odkládá

Přestupu Herrery do Manchesteru United se zatím odkládá © insidespanishfootball.com - Ander Herrera

0

Líbilo se

26.06. - Že by se z toho, stejně jako loni, začal stávat nekonečný seriál s názvem Přestup Andera Herrery do Manchesteru United? Loni pokus klubu z anglické Premier League o angažování šikovného čtyřiadvacetiletého středopolaře Athleticu Bilbao zkolaboval až v posledních hodinách letního přestupového okna a zdá se, že ani letos to nebude pro Rudé ďábly lehký úkol získat rodáka z Bilbaa.

Včera totiž tiskem probleskly zprávy o tom, že Manchester United chce koupit do svého kádru Andera Herreru, záložníka, který obvykle nastupuje na postu podhrotového záložníka. Neváhalo kvůli tomu sáhnout hluboko do své kapsy. Jasný důkaz toho, jak o hráče stojí. Navíc mají v Manchesteru naspěch, protože od 1. července se výkupní klauzule zvedne o čtyři miliony eur, na rovných čtyřicet.

Nicméně klub ze San Mamés, který se kvalifikoval do příštího ročníku Ligy mistrů, nechce o odchodu svého klenotu ani slyšet. Vedení Athleticu Bilbao dokonce na svých klubových internetových stránkách zveřejnilo prohlášení, v němž fanouškům objasňuje, že zamítlo nabídku anglického klubu ve výši 36 milionů eur.

„Nabídka Manchesteru United zamítnuta. Athletic Club by chtěl oznámit, že během tohoto týdne odmítl nabídku Manchesteru United, vyčíslenou na 36 milionů eur, na převedení hráčských a ekonomických práv hráče Andera Herrery,“ hlásilo komuniké na oficiálním webu klubu z Bilbaa

Rojiblancos by neradi vzbuzovali dojem, že vyjednávají o hráčově přestupu, nýbrž chtějí, aby Manchester United složil příslušnou částku, odpovídající výkupní klauzuli hráče, v sídle LFP (řídící orgán španělské nejvyšší soutěže), proti čemuž by nemohli dělat vůbec nic.

A ostrouhal by i Real Zaragoza, klub, za nějž Herrera dlouhá léta hrál a jemuž by náležela částka ve výši zhruba 1,4 milionu eur za „mechanismus solidárnosti“, jakési výchovné, ovšem pouze v případě, že by se oba kluby na přestupu dohodly.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, as.com

Nejnovější články