Zpět na » Primera Division » Alves: Dvě trofeje by byly skvělé

Primera Division - Alves: Dvě trofeje by byly skvělé

0

Líbilo se

12.05. - Daniel Alves prochází jednou ze svých nejlepších sezon a ve středu ho čeká první finále této sezony. Ve finále poháru UEFA na Sevillu čeká Espanyol Barcelona. Pro UEFA.com poskytl krátký rozhovor.

Co se změnilo od doby, kdy Sevilla vyhrála pohár UEFA?

Myslím, že jsme se hodně naučili z těch zkušeností, rozvinuli jsme schopnosti zlepšování. Opravdu jsme se od doby, kdy jsme vyhráli pohár UEFA hodně zlepšili, kéž bychom dál získávali trofeje a zlepšovali se, protože si myslím, že jsme na správné cestě.

Tentokrát vás čeká jiné finále, proti španělskému týmu

Nám by se spíš líbilo, kdybychom se utkali s týmem, který nás moc nezná. Máme totiž svoje charakteristické rysy, styl hry. Hrát s Espanyolem bude mnohem težší, protože nás perfektně znají. Ale tak to prostě je. Bude to velmi těžký zápas, ale když chceme vyhrát pohár, musíme je porazit a myslet na to, že slabý soupeř neexistuje. Espanyol je mužstvo, které dává hodně gólů, a v tomto směru musíme být velmi pozorní. Myslím si, že když Sevilla předvede nejlepší výkon, máme velké šance na výhru.

Jak byste se charakterizoval jako hráč?

Predevším chci pomoci mužstvu, nesnažím se hrát individuálně. Doufám, že zůstaneme na té cestě, co jsme, což je správná cesta a že budeme rozdávat hodně radosti a i nadále bude potěšení koukat na hru Sevilly.

Přitahujete pozornost velkých klubů, odejdete příští sezonu ze Sevilly?

Je to komplikované téma a není teď ideální o tom mluvit. Jsme v okamžiku sezony, kdy se nesmíme rozrušovat, musíme být plně soustředěni na to o co hrajeme. Později o tom budeme mluvit, o všem o čem bude potřeba, ale nejdříve musím myslet na dosažení trofeje a poté se ukáže, jaké rozhodnutí uděláme, ku prospěchu všem.

Jak byste hodnotil vliv Juande Ramose na tým od jeho příchodu v roce 2005?

Je to trenér, který v krátké době dokázal udělat historický úspěch v Seville. Přišel sem a prosadil svůj styl, hrát a pracovat. Byl velmi pozitivně naladěný. Lidé jsou spokojeni, že je tady, protože tady odvedl velkou práci. Jen málo trenérů dokáže přijít k mužstvu a dosáhnout s ním dvakrát v řadě na finále poháru UEFA, postoupit do finále Copa del Rey, kde Sevilla nebyla spoustu let. Opravdu je to trenér, kterého si lidé cení a hodně váží, protože to byl přinejmenším ten, jenž změnil Sevillu.

Hrajete na třech frontách, liga, pohár UEFA, Copa del REy. Není to příliž obtížné pro mužstvo?

Pochopitelně je to obtížné, ale od chvíle, kdy jsme vyhráli pohár UEFA, tak nás potkávají jen samé příjemné věci. Fanoušci týmu nemohou uvěřit tomu, co se stalo. Před několika lety se muselo tvrdě bojovat o postup do poháru UEFA a minulou sezonu jsme ho vyhráli. To je něco, z čeho se musíme těšit. Rozhodně bychom se neměli cítit povinni za každou cenu vyhrát, protože to nás může poškodit. Musíme se těšit z pěkného okamžiku a mít ambice na vítězství. Ale nesmíme tím být posedlí, to by nám mohlo ublížit.

Kolik byste toho letos měli vyhrát, aby se sezona hodnotila jako úspěšná?

Bylo by skvělé, kdybychom vyhráli dvě trofeje, dobrý by byl i jeden titul. To se budeme snažit dosáhnout. Potřebujeme získat jednu trofej. Jestli nevyhrajeme ligu, chceme se dostat do Ligy mistrů, to je náš hlavní cíl.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ uefa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články