Zpět na » Primera Division » Roberto Carlos na lavičku Granady?

Roberto Carlos na lavičku Granady?

Roberto Carlos na lavičku Granady? © insidespanishfootball.com - Roberto Carlos

0

Líbilo se

21.05. - Primera División o víkendu zatáhla oponu a hned po závěrečném hvizdu se rozpoutal rej na trenérských lavičkách. Barcelona už svého nového lodivoda oznámila a k něčemu podobnému se chystá i Granada. Lucas Alcaraz, který držel taktovku doposud, u týmu končí a vedení hledá kouče nového. Mezi možnými kandidáty se objevilo i jméno Brazilce Roberta Carlose, bývalého skvělého beka Realu Madrid.

Současný trenér týmu, kterému se v posledním kole podařilo stvrdit záchranu výhrou ve Valladolidu 1:0, ohlásil, že u týmu konči, neboť je čas pro „novou tvář“. Od úterní tiskové konference, na níž tuto skutečnost potvrdil, se začalo spekulovat o možných nástupcích sympatického kouče.

První volbou měl být Paco Jémez, populární trenér Raya Vallecana, o nějž se původně zajímala i Barcelona, který naznačil, že u týmu rovněž skončí. Nicméně velký zájem o jeho služby projevila Málaga, kterou pro změnu opouští Němec Bernd Schuster a tak se dá předpokládat, že by Jeméze lákalo víc angažmá na pobřeží Costa del Sol.

Ovšem zřejmě nezajímavějším kandidátem na uvolněný post trenéra andaluského celku, s nímž se údajně vedení spojilo, je podle místního deníku Ideal Granada Roberto Carlos, bývalý hráč Realu Madrid. Zkušenosti s trenérskou prací už brazilská fotbalová legenda nasbírala během působení v ruské Machačkale, kde působila v roli hrajícího trenéra. Loňskou sezónu už Roberto Carlos odstartoval pouze na trenérském postu v tureckém Sivassporu, který dovedl v domácí lize na páté místo a zajistil mu tak start v nadcházejícím ročníku Evropské ligy.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, insidespanishfootball.com

Související odkazy
Nejnovější články