Zpět na » Primera Division » Valdés vyhrál souboj

Primera Division - Valdés vyhrál souboj

0

Líbilo se

27.05. - Brankář Barcelony Víctor Valdés se ve včerejším utkání poměřil s dosud vedoucím brankářem v soutěži zvané Zamora, kterou vyhrává brankář s nejmenším průměrem obrdžených branek na zápas.

Až do včerejšího večera byl na čele "Trofeo Zamora" Pato Abbondanzieri, argentinský brankář Getafe, jenž do klubu přišel před začátkem této sezony s průměrem obdržených gólů 0,85. Valdés měl průměr o setinu horší. A včerejší zápas posloužil jako přímá konfrontace těchto dvou mágů.

A vítězně z tohoto souboje vzešel brankář Barcelony Víctor Valdés a dostal se do čela celkového pořadí. A určitě zaslouženě. Abbondanzieri nejen že inkasoval po gólu Ronaldinha, ale rovněž jasně ukázal, že likvidování střel mu dělá problémy. Zvláště tvrdé přízemní střely, které s námahou vyrážel.

Důkazem byla již jedenáctá minuta, kdy Abbondanzieri dělovku Ronaldinha zlikvidoval zákrokem hodně podobným volejbalovému "bagru" nad branku. Naopak Valdés při podobné střele Casquera ve 20.minutě nechyboval. Argentinský brankář měl problémy i se střelami Eto'o.

Valdés se proměnil v zachránce Katalánců. V 60.minutě skvěle zasáhl proti střele Pachóna, jenž byl na hřišti pár sekund a v 82. společně s Oleguerem odvrátili vyrovnání. Jestli Valdés zopakuje včerejší výkon ve zbylých dvou zápasech, trofej Zamora mu nemůže uniknout. Do sbírky by mu tak přibyla již druhá. Tu první získal v sezoně 2004-05.


Důvod proč včera na pravé straně obrany dostal přednost Juliano Belletti před Gianlucou Zambrottou je zdravotního rázu. Zambrotta přišel na ranní sraz s bolestmi v koleni. Po vyšetření se zjistilo, že ho trápí zánět a nemůže nastoupit k utkání. Ze hry bude asi týden, což mu znemožňuje odcestovat na reprezentační sraz svého národního celku. Do nominace byl místo něj narychlo dopsán Sylvinho.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články