Zpět na » Primera Division » Boj o záchranu, ale i vyhnutí se předkolu Evropské ligy - i tak bude vypadat víkend v Primera División

Primera Division - Boj o záchranu, ale i vyhnutí se předkolu Evropské ligy - i tak bude vypadat víkend v Primera División

Boj o záchranu, ale i vyhnutí se předkolu Evropské ligy - i tak bude vypadat víkend v Primera División © goal.com - Budou se takto radovat hráči Granady i po posledním kole?

1

Líbilo se

16.05. - PREVIEW Nejen bojem o ligový titul je živ příznivec španělské kopané během závěrečného 38. kola nejvyšší soutěže Primera División. Rozhodnuto není ani o klubech, které si vytáhnou Černého Petra a doprovodí sevillský Betis do druholigového propadliště. Pohároví účastníci už jsou sice známí, nicméně na jejich pořadí v tabulce závisí i to, do jakého předkola Evropské ligy budou zařazeni a tím pádem i jak dlouhou dovolenou si mohou naplánovat.

Evropské poháry

Jejich obsazení pro sezónu 2014-15 už je dopředu známo. Atlético, Barcelona, Real Madrid půjdou přímo do skupinové fáze Ligy mistrů, čtvrtý Athletic Bilbao má zajištěnu účast v posledním předkole. Také tři zástupci Španělska v Evropské lize již mohli do sídla UEFA poslat své vizitky - jsou jimi obhájce letošní trofeje Sevilla FC, Real Sociedad San Sebastián a letošní nováček Primera División Villarreal.

Jenže pro kluby, jichž se bude týkat Evropská liga, je velmi důležité konečné pořadí. Celková pozice v tabulce má totiž rozhodující vliv na to do jakého předkola kluby půjdou. Tedy s výjímkou Sevilly, která díky finálovému triumfu nad Benficou postoupí přímo do skupinové fáze nadcházejícího ročníku. Ta také aktuálně drží pátou pozici, která osvobozuje od předkol. Může ji ale ukořistit i momentálně šestý Real Sociedad. Ten potřebuje lepší výsledek ze zápasu s Villarrealem, než Sevilla ze souboje s Elche. Pokud by se mu to podařilo a skončil pátý, do základní skupiny by šly přímo oba kluby.

Sedmý v pořadí Villarreal se už předkolu nevyhne. Je ale velký rozdíl hrát předkolo jedno, nebo dvě. Při druhé alternativě totiž musí letní příprava klubu začít mnohem dříve, než bývá ve Španělsku zvykem, jelikož úvodní zápasy o postup se hrají již 31. července. Villarreal ztrácí na Real Sociedad tři body a zápas první ligové části doma vyhrál 5:1. Takže při výhře jakýmkoliv rozdílem na stadionu Anoeta si ušetří jedno předkolo.

Boj o záchranu

Před posledním kolem je známa pouze jedna jistota. Sestupuje Betis Sevilla, který svůj osud zpečetil v předminulém kole. Které dva kluby ho ale na cestě do Segunda División doprovodí? Nejvíc namočeni jsou Valladolid s Osasunou. Prvně jmenovaný klub si hodně zkomplikoval situaci v minulém kole. Třikrát vedl na hřišti Betisu, který ale nakonec zápas otočil a vyhrál 4:3, čímž odsoudil pucelanos k boji o přežití až do posledního kola. A nebude to pro ně nic jednoduchého, neboť potřebují porazit Granadu a čekat na porážku Getafe, či klopýtnutí Osasuny. Ta bude také spoléhat na prohru Getafe, klopýtnutí Almeríe, nebo výhru Valladolidu. Samozřejmě za předpokladu, že zdolá Betis. Zachráněni nejsou ještě ani Granada, Getafe, či Almería.


Kompletní program 38. kola Primera División:

Pátek 16. května
21.00 Málaga - Levante

Sobota 17. května
16.00 Real Madrid - Espanyol
18.00 FC Barcelona - Atlético Madrid
22.00 Valencia - Celta Vigo

Neděle 18. května
12.00 Real Sociedad - Villarreal
18.00 Rayo - Getafe
18.00 Almería - Athletic
18.00 Valladolid - Granada
18.00 Osasuna - Betis
21.00 Sevilla - Elche

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články