Zpět na » Primera Division » Neapol se dohodla s Barcelonou, Mascherano ale váhá

Primera Division - Neapol se dohodla s Barcelonou, Mascherano ale váhá

Neapol se dohodla s Barcelonou, Mascherano ale váhá © corriere.it - Javier Mascherano

0

Líbilo se

13.05. - Trenér Rafael Benítez stále shání nové posily před dalším ročníkem. Neapol skončila na třetí příčce Serie A, i když zbývá odehrát ještě jedno kolo. Povedlo se jí vyhrát Coppa Italia a kvalifikovala se do Ligy mistrů. Kádr Partenopei ale není nijak široký, takže v létě by Benítez rád přivedl několik hráčů do defenzívy.

Taktika španělského trenéra je jasná - chce alespoň nějaké hráče, se kterými již má zkušenosti. V obranných liniích si proto vyhlédl například Daniela Aggera z Liverpoolu. V době svého působení na Anfield Road trénoval také argentinského záložníka Javiera Mascherana, který aktuálně působí v katalánské Barceloně. Tu ale po nepovedené sezoně čeká obměna kádru a možná se bude týkat také zkušeného záložníka.

Zájem Neapole je již nějakou dobu konkrétní a sportovní ředitel Partenopei Riccardo Bigon proto začal s Barcelonou o příchodu zkušeného univerzála jednat. Neapol nemá problémy s angažováním štítového záložníka či obránce sebemenší problém, protože její příjmy neustále rostou. Podle španělských médií již dokonce došlo k dohodě mezi oběma kluby. Barcelona požaduje za svého hráče sumu kolem patnácti milionů eur a tu je Neapol ochotna zaplatit.

Náznak budoucích manévrů naznačil také samotný hráč, který po zápase s Elche novinářům řekl: „Myslím, že pro mnohé z nás by mohlo být poslední kolo La Ligy tím posledním utkáním v dresu Barcelony. Bylo by nádherné rozloučit se vítězstvím nad Atléticem Madrid, které by nám zaručilo titul.“

Podobnou informaci přinesl také španělský deník Sport, který uvedl, že hráč je nakloněn přestupu do jiného celku. Ve hře jsou navíc celky dva, vedle Neapole je to ještě Liverpool, ve kterém Mascherano již působil. A právě do tohoto anglického mužstva by odešel radši. Důvod je jednoduchý: hráčova rodina podle Sportu není italskému městu příliš nakloněna, neboť ve Španělsku nemá nejlepší pověst. Po sportovní stránce se Neapoli daří, ale zejména kvůli velkému výskytu kriminality a nepopulárnímu organizovanému zločinu je hráčova nerozhodnost pochopitelná. Kam nakonec zamíří Mascheranovy kroky?

Kam dál?

Ondřej Pražák / tuttomercatoweb.com, tuttonapoli.it

Nejnovější články