Zpět na » Primera Division » Nejlepší jedenáctka Primera Division - 36.kolo

Primera Division - Nejlepší jedenáctka Primera Division - 36.kolo

0

Líbilo se

28.05. - Ve víkendových zápasech spousta hráčů předvedla výborné výkony, do ideálního výběru se jich ale vejde pouze jedenáct z nich. A jestli mezi vyvolenými nenajdete svého oblíbence, třeba se do sestavy prosadí příště.

Místo brankáře v sestavě 36.kola zaujímá ochránce svatyně ligového lídra, Iker Casillas. Proti Deportivu předvedl solidní výkon, byť nepředvedl žádný zázračný zákrok. Přesto pomohl udržet naděje Blancos na vítězství. Na pravém beku se objevuje - kdo jiný - Daniel Alves ze Sevilly. Znovu předvedl výborný výkon, a bez diskusí se stává jedním z nejlepších beků letošní sezony. Více než měsíc se na trávníku neobjevil stoper Athleticu Ustaritz. V obraných akcích si však počínal naprosto bezchybně a pohlídal útočníky Mallorcy. Čisté konto týmu je jeho velkou zásluhou.

Cuellar z Osasuny si rovněž zaslouží flek v obraně ideální jedenáctky. Před zápasem se hodně spekulovalo o tom, že Osasuna přenechá body San Sebastiánu, ale Cuellárovy zákroky nedovolily Kovačevičovi, Herrerovi ani Díaz de Ceriovi prakticky nic. Na levo si "zahraje" Capdevila z Deportiva, jemuž se proti Deportivu daří. Dal mu gól, stejně jako v prvním zápase na Riazoru. Jediná výtka směřuje k němu při gólu Raúla, když nechal odcentrovat Beckhama. Jinak bezchybný.

Pravý záložník je jasná volba - hvězda posledních týdnů, David Beckham. Jeho centr zase přinesl gól, možná, kdyby ho Capello nasazoval místo trucování, titul by už byl na Bernabeu. Jeden fanoušek v neděli žertovně poznamenal:" Co kdybychom změnili Cassanovi účes a poslali ho do Los Angeles místo Beckse?"

V centru pole mají místo Xavi a Gustavo López. Druhý jmenovaný předvedl proti Betisu úžasný výkon. Probudil své spoluhráče, vstřelil vyrovnávací gól. Ăštočný tandem tvoří Luis Fabiano ze Sevilly a Forlán z Villarrealu. V prvním utkání v Zaragoze ukázal svoji horší tvář, když se popral s Diogem, tentokrát se ukázal v lepším světle, když vstřelil jednu z branek.

Forlán letos nastřílel již 17 branek a má čtrnáct branek náskok na druhého nejlepšího střelce Villarrealu. Což se dá ve zkratce říci, když nedá Forlán gól, Villarreal je v koncích. Jestli se Žlutá ponorka dostane do poháru UEFA, bude to hlavně jeho zásluha.

Casillas (Real Madrid)

Daniel Alvés (Sevilla) - Ustaritz (Athletic) - Cuellár (Osasuna) - Capdevila (Deportivo)

Beckham (Real Madrid) - Xavi (Barcelona) - Gustavo Lopez (Celta) - David Lopez (Osasuna)

Luis Fabiano (Sevilla) - Forlán (Villarreal)

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ goal.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články