Zpět na » Primera Division » Henry, Makaay, nebo Forlán?

Primera Division - Henry, Makaay, nebo Forlán?

0

Líbilo se

29.05. - FC Barcelona hledá pro nadcházející sezonu nového středního útočníka. Mezi hlavními kandidáty jsou tři jména. Holanďan Roy Makaay, Francouz Thierry Henry a Uruguayec Diego Forlán.

Barcelona potřebuje pro příští sezonu útočníka. Ve hře jsou Makaay, Henry a Forlán, hráči, kteří odpovídají profilu Henrika Larssona, typu útočníka, kterého od jeho loňského odchodu vedení Barcelony postrádá. Odchodem Savioly a Ezquerra toho v útoku moc nezbyde a klub musí zajistit kvalitní náhradu pro případ, že by se opakoval nepříjemná situace se zraněními klíčových útočníku, jako tomu letos bylo v případě Etoo a Messiho.

Ovšem na druhou stranu, hráč, který do Barcy přijde bude vědět, že nepřichází jako náhrada za někoho. Sezona, počínaje přípravou, je nabitá spoustou zápasů a všichni členové kádru dostanou šanci nastoupit v dostatečném počtu utkání, takže není na místě dělit hráče na hráče základu a náhradníky.

Nehledě na to, že v lednu roku 2008 se hraje Africký pohár národů a Etoo, který pravidelně reprezentuje Kamerun, bude několik týdnů mimo hru. V tomto termínu se hraje kromě ligy i Copa del Rey. A není pochyb o tom, že se Kamerun kvalifikuje na tuto přehlídku černého kontinentu, neboť v kvalifikaci ve třech zápasech ještě neškobrtl, když si poradil s Rovníkovou Guineou, Libérií i Rwandou.

Požadavky na útočníka jsou jasné. Měl by mít hodně vysoké procento střelecké úspěšnosti a druhý požadavek je samozřejmě velká zkušenost. Makaay i Forlán tyto požadavky splňují, neboť s Primera Division již mají bohaté zkušenosti, rovněž Henryho zkušenosti z Premier League a Ligy mistrů jsou dostatečné. Vybraný útčník by se měl taky obětovat pro mužstvo a po ztrátě balonu se jako první vracet zpět a to výše zmínění borci rovněž naplňují.

V anketě na stránkách sport.es se čtenáři vyjádřili takto: 64% by volila Henryho, 25% Forlána a pouze 12% se vyslovilo pro Makaaye.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články