Zpět na » Primera Division » Sedm letních posil pro Barcelonu

Sedm letních posil pro Barcelonu

Sedm letních posil pro Barcelonu © prideofalleurope.com - Arturo Vidal

1

Líbilo se

24.04. - Někteří tomu budou říkat revoluce, ti umírněnější přestavba. V každém případě kádr Barcy dozná letos v létě znatelných změn i díky preventivnímu pozastavení trestu od FIFA, který nechává volnou cestu katalánskému klubu shánět nové posily.

Na Camp Nou bude pěkně rušné léto. Očekává se totiž příchod až sedmi nových tváří, tedy alespoň podle sportovního managementu klubu, jemuž velí Andoni Zubizarreta. Dva gólmani, dva stopeři, pravý obránce, záložník a útočník by měli během léta dorazit do Barcelony.

Dvě posily do branky a na stopera

Nejvíc posil přijde do brány a do středu obrany. Barça má v plánu angažovat dva stopery a pravděpodobně i dva gólmany. První z nich už má konkrétní jméno - Marc André Ter Stegen by měl v příští sezóně zaujmout post týmové jedničky. Pozice dvojky ještě není zcela vyřešena. Vedení chce nejprve vyzkoušet gólmana z béčka Jordiho Masipa, který absolvuje letní přípravu s áčkem. Podle jeho výkonů a dojmů, které zanechá u trenérského týmu, by eventuálně mohl zaujmout roli, jíž nyní zastával Pinto (který v Barçe pokračovat nebude) v posledních sezónách. Pokud se experiment neosvědčí, bude Barcelona hledat jiného muže s rukavicemi.

U stoperů je Zubizarretův plán jasný - přijdou dva. Klub by rád přivedl středního obránce s nálepkou neodmyslitelného člena základní sestavy, schopného přijímat odpovědnost od prvního dne, zkušeného, ostříleného na evropské úrovni. Zkrátka hotového stopera, který dokáže vyvézt balón a silného ve vzdušných soubojích (kde Barçu nejvíc tlačí bota). Souběžně s tím bude vedení hledat i středního obránce s výhledem do budoucna, který ještě nemá tak hvězdné jméno. Tady není vyloučena ani posila z B týmu, někdo z nadějných mladíků.

Pravý bek závislý na budoucnosti Daniho Alvese

V zadní linii ještě Barcelona počítá s příchodem pravého beka, ačkoliv je to jen alternativa. Záležet totiž bude na nejbližší budoucnosti Daniho Alvese. Brazilec má kontrakt do roku 2015 a tohle léto bude jednou z posledních příležitostí, jak z jeho prodeje vytěžit slušný balíček peněz. Jeho výkony v posledních zápasech, rozmíška s určitými sektory stadionu a možnost, že jeho cena po světovém šampionátu naroste, to jsou vše argumenty, které vedou Barcelonu k tomu, že bude přemýšlet nad jeho odchodem.

Přijde do zálohy Vidal?

Rovněž střed pole nebude ušetřen změn. Alex Song by mohl azulgranas opustit, budoucnost Fàbregase také není úplně jistá, rovněž Xavi by mohl zaujmout více druhořadější roli, než má momentálně. Proto chce klub posílit zálohu hráčem, který by odpovídal profilu fotbalisty, jenž obsáhne velký prostor, s dobrým fyzickým fondem, ale také s technikou a schopnostmi vyrazit do útoku. Mezi nejžhavější adepty patří Arturo Vidal z Juventusu.

Za hotový se považuje i příchod útočníka, tedy v závislosti na tom, jestli některý z forvardů barcelonskou kabinu opustí. Nejvíce má nakročeno k odchodu Alexis Sánchez, jenž by mohl cestovat opačným směrem, než Vidal - do Juve. Nejprve se však musí vedení rozhodnout, jestli má zájem spíš o křídlo, nebo o klasický hrot.

(zdroj: sport.es)

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, sport.es

Anketa

Domníváte se, že Zubizarreta je schopen přivést odpovídající posily?

Ano (31)

Ano 52,5%

Ne (28)

Ne 47,5%
Celkový počet hlasů: 59
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Nejnovější články