Zpět na » Primera Division » Přestupy Made in France

Primera Division - Přestupy Made in France

0

Líbilo se

03.06. - Trenéři barcelonského klubu chtějí posílit týmový kádr na každé pozici o jednoho hráče. Podle posledních zpráv to vypadá, že Barcelona hodlá uskutečnit nákupy ve stylu Made in France.

Vedení katalánského klubu již vytyčilo směr, kterým se bude ubírat posilování kádru pro příští sezonu. Má společného jmenovatele, francouzský fotbal. Vybraní hráči totiž drahnou dobu strávili, nebo tráví v zemi galského kohouta. Jsou jimi Eric Abidal, levý obránce mistrovského Olympique Lyon, defenzivní záložník AS Monaco, Yaya Touré a útočník Arsenalu, Francouz Thierry Henry.

Abidal má již téměř obě nohy v Barceloně. Samotný hráč potvrdil ve francouzských médiích, že jeho příští destinací bude Ĺ panělsko. Navíc se sešel s prezidentem klubu, aby mu oznámil svůj odchod. Abidal je levý obránce, je mu 27 let, velmi rychlý, s obrovským fyzickým fondem.

Na svém kontě má dokonce již dvacet tři reprezentačních startů ve francouzském výběru. Jeho případný příchod by znamenal pro jednoho z dvojice Sylvinho - Gio Van Bronckhorst konečnou v mužstvu. Vypadá to, že s klubem by se rozloučil Holanďan, jenž má nabídky z rodné země, především z Feyenoordu.

Sázka na Yaya Tourého, je podle trenérského týmu naprosto jistá. Po zkoumání fotbalového trhu se defenzivní záložník Pobřeží Slonoviny, mohutný 187 centimetrů vysoký fotbalista Monaca, jenž působí již šest let ve Francii, jeví jako ideální posila pro defenzivní štít.

Je mu teprve dvacet čtyři a jeho krajan Didier Drogba ho označil, jako nového Patricka Vieiru. Samozřejmě, že s jeho příchodem by si musel sbalit kufry jeden z dvojice Motta - Edmílson.

Největší pozornost přitahuje samozřejmě přestup útočníka Arsenalu Thierry Henryho. O tom už bylo snad napsáno úplně všechno, snad jen pro připomenutí, v minulé sezoně byl kousíček od přestupu do týmu azulgranas, ale nakonec zvolil prodloužení smlouvy v Londýně, ovšem vedly ho k tomu spíše morální důvody, než finanční.

Po deseti měsících se zdá, že svého rozhodnutí trochu lituje a Barcelona ho začala znovu lákat. Jediným problémem je to, že Henry je zase o rok starší, pomalu mu bude třicet, a od února prochází zdravotními problémy. V každém případě myšlenka přivést Henryho do Barcelony drží všechny Culés v nadšení.

V klubu si mnou ruce z publicity, kterou by představovalo angažování čtvrtého útočného esa a fanoušci se vytahují se vysněným mužstvem. Klub v žádném případě neuvažuje o výměně Etoo, protože trenéři se domnívají, že by se jednalo o značné oslabení mužstva.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články