Zpět na » Primera Division » Trenér Barcelony Tata Martino žádal v říjnu o osm posil

Trenér Barcelony Tata Martino žádal v říjnu o osm posil

Trenér Barcelony Tata Martino žádal v říjnu o osm posil © deeyoosport.com - Sergio Agüero

1

Líbilo se

19.03. - Byť se v posledních týdnech spíše diskutuje o tom, jestli Gerardo Martino vůbec setrvá na lavičce Barcelony i po prázdninách, v Brazílii poslali do světa zprávu, podle níž si současný trenér azulgranas napsal v říjnu seznam posil, jež by měl rád pod svým velením pro nadcházející soutěžní ročník.

Celkem osm fotbalistů - čtyři obránce, dva záložníky a dva útočníky - zapsal na seznam vyhlédnutých posil trenér Barçy Gerardo „Tata“ Martino. Tato listina měla podle informací ESPN Brasil vzniknout 10. října minulého roku.

V čele soupisu figuruje jméno útočníka Manchesteru City Sergia Agüera. Spoluhráč Lionela Messiho z argentinské reprezentace je favoritem číslo jedna pro posílení útočné linie. Hned za ním, coby záložní varianta, se vyjímá jméno německého veterána, který momentálně válčí v římském Laziu - Miroslava Kloseho.

Miroslav Klose (zdroj: teladoiolamerica.net)

Pro střed pole padli do oka 51 letému rodákovi z Rosaria Arda Turan a Ilkay Gündogan. První z nich, Turek hájící barvy Atlética Madrid, prožívá skvělou sezónu. Nejen na klubové úrovni, kde je jeho mužstvo na druhé příčce v lize a postoupilo do čtvrtfinále Ligy mistrů, ale i po té osobní stránce. Gündogan, Němec z tureckými kořeny hrajícího za bundesligový Dortmund, plnil stránky novin o možném přestupu již v lednu. Údajně má ale předběžnou smlouvu na přestup podepsánu v konkurenčním Realu Madrid.

Arda Turan (zdroj: tr.eurosport.com)

Do zadní vozby by se Martinovi zamlouval především pětadvacetiletý argentinský stoper Santiago Vergini, který momentálně hostuje v anglickém Sunderlandu z Argentinského klubu Estudiantes. Společně s ním i další střední obránci, Neven Subotič z Dortmundu a jedenadvacetiletý Dória z Botafoga. Pro levý kraj obranné řady je vyvoleným jiný Brazilec Filipe Luis, jenž má bohaté zkušenosti s Primera División, neboť působí v Atléticu Madrid a předtím hrál za Deportivo La Coruña.

Na seznamu se neobjevuje jméno žádného gólmana, což je pochopitelné, neboť příchod Ter Stegena z Mönchengladbachu byl téměř jistý ještě před příchodem Martina.

Kam dál?

Jan Preisler / sport.es

Nejnovější články