Zpět na » Primera Division » Portillo téměř v Osasuně

Primera Division - Portillo téměř v Osasuně

0

Líbilo se

04.06. - Osasuna Pamplona sice letos v lize moc nezářila, v evropském poháru se ale dokázala prokousat až do semifinále, kde ji vyřadila těsně Sevilla, pozdější vítěz. V klubu se snaží posílit tým pro příští sezonu a hlavním trumfem by měl být příchod Javiera Portilla.

Odchovanec Realu letos působil v katalánské Tarragoně, k záchraně jí však nepomohl ani dvanácti góly. Deník Diario de Navarra s pětadvacetiletým hráčem přinesl rozhovor.

Kdy se stanete novým hráčem Osasuny?

Doufám, že bychom se mohli dohodnout ještě tento týden, ale zatím není nic jistého. Dohoda je velmi blízko, to jediné, co si teď přeji, aby to bylo definitivní.

Těšíte se na působení v Osasuně?

Ano, hodně po tom toužím.

Co víte o klubu?

O klubu všichni mluví jen v dobrém. Mám velmi dobrý vztah s prezidentem Pachi Izcem, hodně se mi líbí trenér a ta nejlepší zpráva by pro mne byla, aby se dosáhlo shody co nejdříve. Uvidíme, co se stane tenhle týden. Je možné, že v úterý, nebo ve středu se to zveřejní, ale nechci předbíhat události.

Máte ještě další nabídky, kromě té z Osasuny?

Ano, jsou tu ještě další tři, nebo čtyři nabídky, ale v tuto chvíli chci jít jenom do Pamplony.

Je to vaše první volba?

Přestože se o mne zajímají i jiná mužstva, moje první volba je jít do Osasuny, kvůli tomu, jak tady prezident plánuje příští sezonu a kvůli trenérovi.

Ovlivnilo vás při rozhodování to, že Osasuna zaznamenala úspěch v pohárové Evropě?

Pro mě to není důležité, že se mužstvo dostalo do semifinále poháru UEFA. Pro mě je Osasuna mezi osmi nejlepšími mužstvy ve Ĺ panělsku.

Klub se o vás zajímal v předchozích sezonách...

Ano, před několika lety, letos to vypadá definitivně. Jediné, co žádám, je to, aby se vše urovnalo co nejdříve, pro můj klid.

Čím si Osasuna u vás vysloužila takový zájem?

Způsobem hry, který praktikuje trenér Ziganda a taky chci jít do týmu, kde vám trenér bude věřit, a on věří. Rovněž se mi zamlouvají fanoušci. Jsou to fandové, kteří jsou hodně spojeni s mužstvem a taky prezident je skvělý člověk.

Kde je problém, že ještě nejste hráčem Osasuny?

Nevím, kde je problém. Jediné, co vím, že z naší strany se snažíme udělat všechno, aby se dosáhlo dohody a to nakonec bude to důežité.

Jak dlouhou smlouvu vám nabízejí?

Nevím nic ohledně kontraktu. Nechci o tom mluvit, dokud to nebude definitivní.

Bylo to pro vás těžké zažít sestup s Gimnásticem?

Ano, byl to velmi těžký rok, kvůli tomu, že jsme sestoupili, ale po osobní stránce jsem spokojený. Myslím, že dát dvanáct gólů ve Ĺ panělsku není tak lehké. Ke všemu v týmu, který byl celou sezonu poslední, nebo předposlední.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ diario de navarra

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články