Zpět na » Primera Division » Getafe odvolalo trenéra Luise Garcíu, střídá ho Cosmin Contra

Getafe odvolalo trenéra Luise Garcíu, střídá ho Cosmin Contra

Getafe odvolalo trenéra Luise Garcíu, střídá ho Cosmin Contra © estadiodeportivo.com - Luis García

0

Líbilo se

10.03. - Prezident Getafe Ángel Torres již ztratil trpělivost s dosavadním trenérem týmu Luisem Garcíou a po šňůře dvanácti zápasů bez vítězství rozhodl, že je čas na změnu, nový impuls pro mužstvo a odvolal ho proto z funkce. V té ho nahradí bývalý hráč klubu Cosmin Contra.

Na dnešní tiskovce to byl ale sportovní ředitel klubu Toni Muñoz, jenž tuto nepříjemnou zprávu sdělil novinářům. Zároveň oznámil, že nástupcem odvolaného Luise Garcíi bude 38 letý Cosmin Contra. Ten v Getafe působil jako hráč v rozmezí let 2005 - 2010 a momentálně zastával funkci trenéra rumunského klubu Petrolul Ploiești, který držel na třetím místě domácí ligy, pět bodů za Steauou.

Také zástupci Ploiești potvrdili, že Contra rozvázal smlouvu. Dříve již trénoval rumunskou Timisoaru a Fuenlabradu ve španělské Segunda División B.

Ángel Torres byl rozhodnut tento krok učinit již v neděli, ale ještě čekal na rozhovor s trenérem a sportovním ředitelem, než celou věc oznámil veřejně.

„Až na posledních dvanáct zápasů jsme splnili cíle. Uzavírají se jedny dveře, protože tady velí výsledky. Je potřeba, aby mužstvo setrvalo v Primera División,“ řekl během své rozlučky Luis García. „První dva roky byly dobré. Dokonce i v poháru nás vyřadily silnější kluby. Porazili jsme Real Madrid, Barçu...“

„Domníval jsem se, že můj cyklus skončí až letos v létě, a štve mne, že jsem ho nemohl završit. Teď je třeba doufat, že se situace změní. Tým se určitě zachrání. Dali jsme do toho všechno, co jsme mohli.“

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články