Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Primera Division » Real Madrid porazil doma Villarreal a poskočil na druhé místo v tabulce

Real Madrid porazil doma Villarreal a poskočil na druhé místo v tabulce

Real Madrid porazil doma Villarreal a poskočil na druhé místo v tabulce © as.com - Gareth Bale právě střílí první gól zápasu

0

Líbilo se

08.02. - REVIEW Real Madrid si na domácí půdě poradil s Villarrealem a po výhře 4:2, k níž dvěma góly přispěl Karim Benzema, se posunul v tabulce nejvyšší španělské soutěže na druhé místo za vedoucí Atlético Madrid. Ve zbylých utkáních zaujala vysoká výhra Valencie nad posledním Betisem, kdy se premiérovým gólem prosadila nová posila Vargas.

Real Madrid 4:2 Villarreal CF

Pátý celek tabulky rozehrál svoji partii na San Bernabéu poměrně sympaticky. Vysunul svůj presink hodně vysoko a nedovoloval domácím postupovat k jejich brance. Jenže byli to samotní hosté, kteří se velmi brzy vzdali nadějného bezbrankového skóre. Stoper Dorado totiž nepochopitelně váhal co udělat s míčem, na což se nemohl dívat nedočkavý Bale, obral zadáka Villarrealu a pospíchal sám za první trefou zápasu - 1:0. Psala se teprve sedmá minuta zápasu. Ovšem minutu nato zahrozil i Villarreal. Giovani poslal zleva dokonalý centr na Pereiru, který byl nikým nehlídán uprostřed šestnáctky. Nicméně balón nakopl vysoko nad. Pak ukázaly své individuální schopnosti v podobě průniků po obou stranách Bale a Jesé. Jenže svěřenci trenéra Marcelina toužili po vyrovnání a snažili se kombinacemi přibližovat ke svatyni, kterou hájil Diego López. Obrana Realu ale fungovala bezchybně a tak pokusy Edu Ramose, nebo Moi Gómeze snad ani zkušeného gólmana vyděsit nemohly.

Zrovna ve chvíli, kdy se hra odehrávala prakticky výhradně na půlce domácích ukázal své přednosti Gareth Bale. Po pravé straně pronikl do vápna, odcentroval a Karim Benzema se dostal mezi dvěma stopery Villarrealu ke střele, kterou Asenjovy rukavice nestihly vyrazit - 2:0. Hned vzápětí, ve 27. minutě, Bale tvrdou pumelicí vyzkoušel pozornost strážce branky, ovšem ten ji s námahou ztlumil. Ve chvíli, kdy se zdálo, že Bílý balet půjde do šatny s dvoubrankovým náskokem, pronikl do šestnáctky Mario Gaspar a parádní trefou vykřesal hostům naději - 2:1.

Snahu o vyrovnání těsného náskoku domácích prokazoval Villarreal hned od začátku druhé půle. Ovšem jako u druhého gólu, právě ve chvíli, kdy byl Real dlouho zasunutý na své polovině, vyrazili blancos kupředu, hvězda posledních dní Jesé převzal kolmici a s klidem mazáka nedal Asenjovi šanci - 3:1. Uběhly ovšem pouhé čtyři minuty a stav utkání se měnil nanovo. Giovani z trestného kopu levačkou nádherně trefil k tyči, kam Diego López nestačil doletět - 3:2. S příchodem Xabiho Alonsa se míč vrátil na kopačky domácích a po nepřesném pokusu Balea se mohl Real v 76. minutě radovat počtvrté. Villarreal se neúspěšně pokoušel ohrozit branku Lópeze a z rychlého protiútoku Jesé přihrál před branku Benzemovi, který uklidil míč do branky - 4:2. Závěr utkání již příliš vzruchu nepřinesl a Real se tak díky tříbodovému zisku vyhoupl na druhé místo tabulky.

Góly: 25. a 76. Benzema 7. Bale, 64. Jesé - 43. Mario Gaspar, 69. Giovani

Real Madrid: Diego López - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo (18. Coentrao, 46. Arbeloa) - Modrič, Illarramendi - Bale, Jesé, Di María (68. Xabi Alonso) - Benzema

Villarreal CF: Asenjo - Mario, Musacchio, Dorado, Jaume Costa - Edu Ramos (58. Trigueros), Bruno, Aquino, Moi Gómez (63. Joan Román) - Pereira (68. Perbet), Giovani


Ostatní výsledky 23. kola Primera División

Espanyol - Granada 1:0 (79. Moreno)
Valencia - Betis 5:0 (44. a 68. Alcácer, 41. Mathieu, 62. Feghouli, 79. Vargas)
Rayo - Málaga 4:1 (26. a 63. Falqué, 28. Arbilla, 45. Larrivey - 72. Iakovenko)

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články