Zpět na » Primera Division » Poslední kolo rozhodne

Primera Division - Poslední kolo rozhodne

0

Líbilo se

13.06. - Sezóna 2006/2007 se nevratně řítí do posledního kola, kde se rozhodne o všem: Kdo získá titul a také které týmy v Primera división skončí. I proto se všechny zápasy odehrají v neděli 17.6. Budou dva herní časy, jeden od 17:00 a druhý od 21:00.

Jako první bych se zmínil o týmech, které hrají o u držení v Primera división.

Takto vypadá spodní část tabulky:

15. Levante 42
16. Betis 37
17. Athletic 37
18. Celta 36
19. R. Sociedad 34
20. Nástic 28


S jistotou tedy můžeme říci, že do Segunda división sestupuje Gimnástic Tarragona, který se navíc v posledním kole utká s Barcelonou. Naopak Levante už má na další sezónu zajištěn pobyt v Primera división. Rozhodne se mezi čtyřmi kluby: Betis, Athletic, Celta a Real Sociedad. Aby si kterýkoliv z těchto týmů mohl být jist, musí zvítězit. Nicméně nejtěžší pozici mají Celta s Realem Sociedad, kteří kromě zisku tří bodů potřebují, aby Betis i Athletic Bilbao prohráli.

Zajímavější souboj určitě nabídne čelo tabulky, které je také velice vyrovnané.

Takto vypadá čelo tabulky:
1. Real Madrid 73
2. Barcelona 73
3. Sevilla 71
4. Valencia 65

5 Zaragoza 59

Ještě nedávno o první příčku soupeřily čtyři týmy, ale do těchto bojů už nějakou dobu nezasahuje Valencie, která už bodový kontakt ztratila. Nejlepší výchozí pozici do posledního kola má Real Madrid, kterému výhra zajistí první příčku. Na druhou stranu ale bude mít za soupeře motivovanou Mallorcu, která v předposledním kole dokázala obrat o cenné body Sevillu.

Druhá Barcelona potřebuje získat více bodů než Real Madrid, a proto se musí spolehnout na mužstvo z Baleárských ostrovů. Zisk tří bodů by pro Barcelonu neměl být těžký, protože nastoupí proti poslednímu týmu tabulky, Gimnásticu Tarragona. Avšak v této sezóně jsme zažili už tolik překvapení, že ztráta bodů v Tarragoně není až tak nereálná.

Nejtěžší pozici má Sevilla. Jestli chce pomýšlet na titul, musí bezpodmínečně zvítězit. Tak těžkou pozici nemá jen proto, že musí získat tři body, ale také z důvodu, že nastoupí proti Villarrealu, kterému se v závěru ligy daří. Sevilla navíc potřebuje, aby Real s Barcou zaváhali.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články