Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Primera Division » Barçu čeká po prohře s Ajaxem těžký zápas v Bilbau, Real bude chtít pokračovat v gólových hodech i proti Valladolidu

Barçu čeká po prohře s Ajaxem těžký zápas v Bilbau, Real bude chtít pokračovat v gólových hodech i proti Valladolidu

Barçu čeká po prohře s Ajaxem těžký zápas v Bilbau, Real bude chtít pokračovat v gólových hodech i proti Valladolidu © zimbio.com - Messi ani Llorente v nedělním utkání na San Mamés přítomni nebudou

0

Líbilo se

29.11. - PREVIEW Týden utekl jako voda a španělské stadióny opět otevřou brány svým fanouškům. V této sezóně již popatnácté. Po drtivých výhrách vedoucí trojice v minulém kole zůstalo pořadí na špičce tabulky neměnné. Ovšem již po víkendových zápasech může být vše jinak. Zejména na Barcelonu čeká náročný výjezd do Bilbaa. Atlético zavítá na půdu nováčka do Elche, na Real Madrid čeká Valladolid.

Real Madrid - Real Valladolid

Sobota 30.listopadu, 20.00, San Bernabéu

Real Madrid by neměl mít v sobotu večer vážnější problémy se soupeřem, jenž se potácí nad sestupovou propastí. Valladolid neprožívá ideální období a jakýkoliv bodový zisk na San Bernabéu by se rovnal zázraku. Týmové problémy celkem výstižně shrnul levý obránce Carlos Peña: „Většinou diktujeme tempo utkání, ale je to daleko od branky, nepronikáme do šestnáctky. Pak se nám nepodaří zachytit soupeřovy brejky a za tyto chyby pak platíme.“ Smůlou pro svěřence Juana Ignacia Martíneze, jenž může doposud počítat s důvěrou vedení, je to, že Real Madrid je ve skvělé formě. Jak herní, tak i střelecké. V posledních čtyřech vítězných ligových zápasech dokázal Ancelottiho tým vstřelit dvacet branek - to dává průměr pět gólů na zápas! Navíc ve středu skolili Galatasaray v Lize mistrů čtyřmi góly, když hráli téměř sedmdesát minut o deseti.

V sestavě domácích se neobjeví zranění obránci Coentrao s Varanem a záložník Khedira, Arbeloa je v trestu, potvrzen zatím nebyl ani start Cristiana Ronalda, i když italský trenér portugalskou hvězdu v boxech dva zápasy v řadě určitě nezvládne udržet. Hosté budou zcela jistě postrádat zraněného záložníka Oscara, potrestaný je i klíčový hráč Němec Patrick Ebert. Otazník visí nad dalším středopolařem Víctorem Pérezem.

Rovněž z historického hlediska nejsou vyhlídky Valladolidu nijak růžové. Z dosavadních 41 ligových zápasů se mu podařilo v Madridu vyhrát jen třikrát a uhrát stejný počet remíz. Naposledy se ale blanquivioletas radovali z výhry před dvanácti lety.

Tip Fotbalportal.cz 4:1

Start Cristiana Ronalda v sobotním duelu je prozatím nejistý (zdroj: lainformacion.com)

Athletic Bilbao - FC Barcelona

Neděle 1.prosince, 21.00, San Mamés

Zápas Athleticu s Barcelonou, to je pro místní příznivce baskického klubu, ale i samotné hráče rojiblancos, něco jako derby. Bojuje se do posledního dechu, v tvrdosti se neskrblí. Létají jiskry od kopaček. Barcelona by si jednoduše neměla dopřát poločasový spánek, jako se jí to stalo teď v úterý, v Amsterdamu, neboť by to mohla krutě odskákat. Domácí „Lvi“ totiž do utkání naskočí s vyceněnými zuby a jsou připraveni jakoukoliv laxnost a letargii tvrdě potrestat. Athleticu se navíc daří, zažívá dlouho nevídaný rozjezd do ligové soutěže. V ligové tabulce je na pátém místě se slušným součtem 26 bodů. Jen pro zajímavost, na stejnou bodovou metu se loni dostal Athletic pod vedením Marcela Bielsy až ve 22.kole!

Nicméně chybět zřejmě bude domácí útočník Aritz Aduriz, jenž dostal dvojzápasový distanc za to, že po vyloučení v utkání s Levante šel za rozhodčím a sdělil mu svůj názor že je to „zku...ná ostuda, že mě za tohle vyloučíš.“ Pořád ještě ale čeká na výrok odvolací komise, která mu může trest smazat a do utkání nakonec nastoupí. Kdo určitě hrát nebude je zraněný Kike Sola, Gurpegui, který kvůli nataženému stehennímu svalu vynechal poslední zápas v Málaze, by měl být fit.

Na Barcelonu se pro změnu valí vlna kritiky za prohrané utkání Ligy mistrů v Amsterdamu. Jednak sami hráči na sobě nenechali nit suchou, sklopili uši a připustili, že takhle by to asi dál nešlo. Ovšem ani lidé, kteří měli s katalánským klubem v minulosti něco společného, se v médiích nevyjadřovali k předvedenému výkonu nijak pozitivně. Každopádně Barça nadále nebude moci počítat s přítomností Valdése a Messiho, Dani Alvés, Adriano, Jordi Alba trénovali mimo hlavní skupinu a Xavi, který se proti Ajaxu vrátil po svalovém zranění, zašel jenom do posilovny. Pohled do statistik je pro domácí Athletic příznivý. Z 82 ligových duelů jich doma vyhrál plnou polovinu, ovšem naposledy se zadařilo v sezóně 2005-06, kdy červenobílí vyhráli na San Mamés v posledním ligovém kole 3:1.

Tip Fotbalportal.cz 1:1


Kompletní program 15. kola Primera División:

Pátek 29. listopadu
20.00 Getafe - Levante
20.30 Villarreal - Málaga

Sobota 30. listopadu
16.00 Elche - Atlético
18.00 Celta - Almería
20.00 Real Madrid - Valladolid
22.00 Espanyol - Real Sociedad

Neděle 1. prosince
12.00 Betis - Rayo
17.00 Granada - Sevilla
19.00 Valencia - Osasuna
21.00 Athletic - Barcelona

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz

Nejnovější články