Zpět na » Primera Division » Preview 38.kola Primera Division

Primera Division - Preview 38.kola Primera Division

0

Líbilo se

15.06. - A míříme do posledního kola této sezóny, ve které se o všem rozhodne. K titulu se neohroženě řítí Real Madrid, ale jedno malé uklouznutí ho může stát až moc, protože v tomto případě se za ním pohybuje Barcelona se Sevillou, kteří na jeho pochybení netrpělivě čekají.

Real Madrid – Mallorca

Toto bude určitě nejsledovanější zápas, který určí jestli si Real Madrid pohlídá titul anebo dá šanci svým rivalům. Realu Madrid budou chybět někteří hráči, ale hraje v domácím prostředí a pro titul udělá určitě vše. Na druhou stranu Mallorca má motivaci, aby domácí Real obrala o nějaké body. Minulé kolo zaskočila Sevillu, proč se to samé nemůže stát i v neděli?


Gimnástic Tarragona – Barcelona

Zdá se, že Barcelona má vcelku lehkou úlohu na hřišti posledního celku Primera división, ale není to tak. I když získá tři body, což by měla bez větších problémů zrealizovat, jistý titul mít nebude. Musí totiž spoléhat na Mallorcu, která musí obrat o nějaké body Real Madrid.


Sevilla – Villarreal

V nejtěžší pozici z těchto tří kandidátů na titul se nachází Sevilla. Ta hostí rozjetý Villarreal a navíc bude hrát bez několika významných hráčů. Sevilla musí doufat, že Barcelona i Real Madrid ztratí body, aby mohla vůbec myslet na titul. V druhé řadě musí také bezpodmínečně zvítězit.


Valencie – Real Sociedad

Toto střetnutí bude určitě zajímavé. Valencie už nemá o co hrát, protože ligu čtvrtou příčku už má jistou, ale Real Sociedad bude bojovat o to, aby se i v příští sezóně mohl objevit v Primera división. Nebude mít lehkou úlohu, protože musí vyhrát a také doufat v neúspěch svých soupeřů.


Recreativo Huelva – Real Zaragoza

Zaragoza hraje o pohár UEFA, který si nechce nechat ujít. Když už se dostala tak daleko a je k němu dost blízko, určitě si ho nenechá ujít. V minulém kole předvedl Zaragoza vyrovnané utkání s Realem Madrid, a proto je i v tomto zápase favoritem.


Osasuna – Atlético Madrid

Osasuně se už o moc nejedná, ale Atlético je na tom přesně naopak. Po špatných výkonech v předešlých kolech, si bude chtít spravit náladu a také zabojovat o pohár UEFA. Tento pohár není nereálný, ale bude obtížně se do něj probojovat, jelikož by museli jak Villarreal, tak i Zaragoza prohrát své utkání.


Racing – Betis

Betis má nejlepší výchozí pozici na to, aby zůstal v Primera división. Ovšem aby setrvání v této nejvyšší španělské soutěži měla jistou, musí získat tři body. V opačném případě musí spoléhat na prohru svých rivalů.


Athletic – Levante

Levante se může posunout maximálně na čtrnáctou pozici, a tak bude hrát v poklidu. Naopak Athletic se bude snažit zachránit a udržet se v Primera división.


Celta – Getafe

Celta Vigo je dalším mužstvem, které se nachází na sestupových příčkách, ale ještě se může zachránit. Getafe se pohybuje na osmé pozici, přičemž se ale ještě může propadnout.


Espanyol – Deportivo

Tyto dva týmy už o moc nehrají. Jak Espanyol, tak i Deportivo se můžou dostat maximálně o jednu pozici výš, ale to neznamená, že bychom nemohli vidět pěkné utkání.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články