Zpět na » Primera Division » Sneijder bude čekat

Primera Division - Sneijder bude čekat

0

Líbilo se

16.06. - Kauza Sneijder – Ajax – Valencia – se zřejmě potáhne ještě nějaký ten pátek. Holandský záložník se vyslovil, že chce hrát na stadionu Mestalla, současný klub ho nechce uvolnit za žádnou cenu. Jak celý souboj dopadne bude asi ještě dlouho nejasné.

Holandský záložník Ajaxu Amsterdam, Wesley Sneijder, je přímo posedlý myšlenkou přestoupit do klubu z Mestally a doufá, že jeho zasměstnavatel ustoupí a přijme nabídku Valencie. Ovšem velmi dobře ví, že to nebude jednoduchá záležitost. Přesto je ochoten čekat třeba celé léto.

„Můj postoj je pořád stejný, to není žádné tajemství. Vedení Ajaxu jsem to řekl, že chci hrát ve Valencii, ale problémem jsou peníze a v mém klubu to dobře vědí,“ prohlásil pro Radio Valencia Cadena Ser samotný hráč.

Sneijder čeká, že se najde nějaké řešení, které pomůže rozhýbat celý přestup. „Mě teď zbývá pouze čekat do začátku srpna. To co můžu říci je, že Valencia je skvělý klub a je to také krásné město. Nebyl by to pro mne žádný problém hrát tady,“ potvrdil holandský reprezentant.

„Projevili se v mém případě velmi tvrdě. Faktem je, že tu mám smlouvu do roku 2009 a musím čekat do 31.srpna. Nevím, jestli se změní jejich současný postoj,“ poslal vzkaz klubu. Právě teď čeká Sneijder s mobilním telefonem v ruce na nějakou nadějnou zprávu, která by vyjasnila, jestli na konci léta změní ovzduší.

„Je možné, že se něco stane v příštích týdnech, jsem teď na dovolené a čekám, že Ajax, nebo valencia zavolá mému agentovi. Jediné, co mohu dělat, je čekat,“ objasnil Sneijder.

Podle důvěrných zdrojů je Valencia rozhodnuta zvýšit nabídku až na čtrnáct milionů eur. V její prospěch hraje tlak, který holandský záložník, s nímž se již Valencia dohodla na podmínkách, vyvíjí na svůj současný klub. Teď už jen zbývá čekat, jestli Ajax ustoupí, nebo se bude držet pevně svých postojů a nepustí ze svých spárů jednoho z klíčových hráčů týmu.

Roli v příchodu Wesley Sneijdera může hrát i osud italského útočníka Francesca Tavana, kterého Valencia koupila v létě 2006. Od zimy hostoval v AS Roma, ti ho ale ve svém mužstvu natrvalo nechtěli. Přesto v Itálii ho stále provází výborná pověst a zájem o jeho služby projevilo Livorno. Svoji původní nabídku zvýšilo již na 5,5 milionů eur, Valencia si ho však cení na sedm a tuto částku Livorno není ochotno zaplatit.

V létě za Tavana Valencia zaplatila 9 milionů eur a italský útočník bude asi letos jediným hráčem, který může díky prodeji do pokladny přinést nějaké peníze. Livorno chce celou věc vyřešit co nejdříve, navíc na Apeninském poloostrově moc dobře vědí, že by se Valencii peníze za Tavana hodily, neboť by je obratem investovaly do příchodu Sneijdera.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články