Zpět na » Primera Division » Proběhne výměna Piqué - Gudjohnsen?

Primera Division - Proběhne výměna Piqué - Gudjohnsen?

0

Líbilo se

17.06. - V anglickém tisku se mocně spekuluje o tom, že Gerar Piqué, jenž letos hostoval v Zaragoze, ale jinak je majetkem Manchesteru, by mohl v příští sezoně skončit v kádru jeho milované Barcelony. Směrem k United by totiž výměnou zamířil Islanďan Gudjohnsen.

Už to jsou tři roky, co Gerard Piqué debutoval s rezervním týmem Manchesteru United. Za toto období katalánský rodák nastoupil v Premier League, Lize mistrů, FA Cupu a letos zkoušel štěstí v La Lize v dresu Zaragozy, kam ho vedení Reds poslalo na hostování.

A byla to trefa do černého, Piqué zaznamenal skvělou sezonu a potvrdil to, co se od něj očekávalo, když v líhni Barcelony hrál po boku Messiho či Fabregase. Den, kdy se rozhodl odejít do Anglie, byl zřejmě jedním z jeho nejdůležitějších v kariéře.

Letos v létě se o jeho služby budou dohadovat Manchester a Barcelona. Oba týmy totiž zkoumají možnosti hráčské výměny Piqué-Gudjohnsen. Včera o této operaci informovaly anglické deníky, španělský hráč neví nic.

"Mám v Manchesteru smlouvu a nemluvil jsem o své budoucnosti. Není žádným tajemstvím, že jsem pořád příznivec Barcelony a vždycky jsem říkal, že moje představa je jednou se vrátit a hrát v Barce. Jsem vděčný Manchesteru za to, co pro mne udělal a nikdy jsem s nimi nejednal o možnosti výměny. Jsem United vděčný."

Záměr celé transakce je následující. Alex Ferguson, který sledoval Piqueho v každém zápase, již několik měsíců nosí v hlavě záměr získat ho zpět do týmu. Pak tu jsou však dvě varianty, jak s mladým obráncem, či defenzivním záložníkem naložit.

Za prvé, dá Piquemu šanci v prvním týmu, neboť samotný fotbalista ukázal, že kvality určitě má. Problémem však je, že zadní řady má Manchester poměrně dobře obsazené. A tady nastává druhá možnost, Manchester jde do následující sezony s jediným klasickým středním útočníkem a The Sun a Daily Mirror hned otevřely spekulace o možné výměně Piqueho za Gudjohnsena.

Gudjohnsen by obsadil místo zraněných Solskjaera a Sahy, který musí na operaci s kolenem a Alana Smithe, jenž zřejmě zakotví v Tottenhamu. Gudjohnsen si v Anglii stále udržuje vysoký kredit, šest let hrál za Chelsea a Manchester je v nouzi ochoten "vrátit" Piqueho do Barcelony a posílit tak útočné řady svého týmu pro příští sezonu, ve které chce dobýt Ligu mistrů.

Podle anglických listů je Ferguson tuto transakci ochoten uskutečnit, neboť nechce za Gudjohnsena platit. K celé záležitosti se pro Sky Sport vyjádřil také otec a současně i agent Eidura Gudjohnsena, Arnor: "Nemáme žádnou zprávu z Manchesteru, víme o spekulacích, ale není to nic oficiálního.

Myslím, že musíme počkat do neděle, abychom zjistili, jaké záměry má Barcelona, pak se obzory vyjasní." Skoro to samé si myslí i Gerard Piqué: "Moje budoucnost nezáleží na mne, pouze jsem vděčný United."

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články