Zpět na » Primera Division » Real titul uhájil!

Primera Division - Real titul uhájil!

0

Líbilo se

17.06. - Real Madrid prolomil prokletí. Po čtyřech letech sucha konečně dosáhl na ligový titul, jeho jubilejní třicátý v historii klubu. Otočil zápas s Mallorcou a pohlídal si vedení v tabulce před dotírající Barcelonou. Souboj o letošního mistra patřil mezi nejdramatičtější v celé historii Primera Division.

Rozjezd do letošní sezony ale nebyl zrovna nejideálnější a dokonce se chvílemi začalo mluvit o nejčernější sezoně v historii klubu. Trenérovi Capellovi byla vyčítána hodně defenzivní taktika a fanoušci na stadionu San Bernabeu se začínali bouřit.

Zlom přímo zázračný zřejmě nastal po remíze 3:3 ve 26.kole na Nou Campu, kde sice Bílý balet ještě v devadesáté minutě vedl, ale i remíza měla svou cenu. Pak přišel utrápený zápas s posledním Násticem (2:0) a nepříliš povedený zápas na stadionu Celty (2:1), ale pak už to jelo.

Sérii výher narušila pouze diskutabilní porážka v Santanderu, kde Racing zvítězil 2:1 díky hodně sporně nařízeným penaltám. Jelikož vedoucí Barcelona pomalu ztrácela nejen body, ale i dech, Real se jí začal postupně přibližovat a ve 34.kole po dramatické výhře nad Espanyolem a remíze Barcy s Betisem šel do čela, odkud se již nenechal sesadit.

Oporou týmu byl určitě brankář Iker Casillas, jenž zvládl bez problému zátěž v klubu i reprezentaci. V obraně kraloval Sergio Ramos, jenž se stává klubovým pokladem. Zklamáním jsou výkony "Zlatého míče" Cannavara, jenž na sebe často upoutal spíše sprostými a zákeřnými zákroky.

Díky zraněním se ve druhé části sezony téměř nedostal na plac Roberto Carlos, jenž po sezoně míří do tureckého angažmá, ale mělo to své plus. Na kraji obrany totiž vyrostl v důležitého obránce dosud neznámý mladík z rezervního týmu, Miguel Torres.

Asi nejdůležitější osobou při znovuvskříšení týmu hrál David Beckham. Ten měl problémy s trenérem Capellem, jenž ho ze začátku moc nestavěl a na určitý čas ho dokonce vyřadil z kádru. Pak ale spolu našli společnou řeč a mužstvu to jen prospělo, Beckhamovi smrtící centry přinesly spoustu důležitých bodů.

Prezident Calderon teď lituje, že o takového hráče přichází, neboť Beckham již v lednu oznámil svůj přestup do Los Angeles. Své si odehráli Diarra s Emersonem, druhý jmenovaný pookřál až v odvetné části soutěže a zažil si během sezony své, neboť na něj diváci na San Bernabeu často pískali.

Capello možná neprávem opomíjel mladého Robinha, jenž při vítězné jízdě ukázal, jak důležitým je hráčem a jaký rozruch dovede v soupeřově šestnáctce vyvolat. Příliš nepřesvědčil Reyes, nedostával však moc příležitostí. Světlé okamžiky s těmi horšími střídal kapitán Raúl, dobře mu svědčilo, když ho Capello nasadil do přední linie.

V útoku byl nepostradatelný Nizozemec Ruud Van Nistelrooy, jenž nenápadně střádal střelecké zápisy a nakonec se stal nejlepším střelcem ligy. Na to, že v týmu byl i Cassano a Ronaldo si mnozí ani nevzpomenou. Prvně jmenovaný se utápěl ve špatné kondici a spory s trenérem ho odsoudily na tribunu, druhý pookřál až v novém působišti v Miláně.

Celkově by se dalo říci, že titul pro Real je zasloužený, nebo spíše, že mu ho Barcelona s velkou grácii darovala.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články