Zpět na » Primera Division » Jankovič opouští Mallorcu

Primera Division - Jankovič opouští Mallorcu

0

Líbilo se

30.06. - Primera Division přichází o mladého nadějného hráče. Srb Boško Jankovič, záložník Realu Mallorca neodolal vábení italského Palerma a na příštích pět sezon se stává hráčem tohoto klubu Serie A. Jednání byla dlouhá, trvala šest a půl hodiny, aby se nakonec dohodl přestup tohoto středopolaře za šest milionů eur.

Děje se tak poté, co Jankovič do klubu z ostrovů přišel v letním přestupovém termínu a zaznamenal skvělou sezonu (nejlepší střelec mužstva s devíti brankami). Mallorca navíc vyinkasuje 50 000 eur za sehrání přátelského utkání mezi oběma kluby. Jankovič podepsal na následujících pět sezon, jeho plat bude činit 1,5 milionů eur, což je trojnásobek toho, co pobíral na Mallorce.

Srbský středopolař měl jasno, že chce odejít, hned jak sem o italské nabídce dozvěděl, nastínil to svému agentovi, který přitlačil na to, aby se celá operace uskutečnila. Počáteční nabídka Palerma byla 4,5 milionů eur, Mallorca však okamžitě dala najevo, že za méně než 6 milionů eur hráče nepustí.

Představitel klubového vedení Pedro Terrassa uvedl: "byla to velmi rychlá operace, během 48 hodin, opravdu dohoda byla rychlá. Neměli jsme nutnost prodávat, zhodnotili jsme to a hráč evidentně tlačil na to, aby z klubu odešel, neboť kontrakt je dobrý." Jankovič již dříve odmítl nabídku Olympique Marseille, která nepřesvědčila ani klub, protože Francouzi nabízeli pouze 4,5 milionů eur.

Mallorca angažovala Boška Jankoviče za zhruba dva miliony eur z Crveny Zvezdy Bělehrad a po jediné sezoně ho prodává se ziskem za šest milionů. Jankovič odehrál celkem 26 utkání, pouze šestkrát ale celých devadesát minut, celkově nasbíral 1421 v Primera Division. Nastřílel velmi dobrých devět branek v lize a další v Copa del Rey. Přes svoje mládí (pouze 22 let) ukázal svoji velmi silnou zbraň, což je hlavně střela z dálky. V první polovině sezony nastupoval vesměs od začátku, ve druhé části soutěže ho trenér Manzano posílal do hry většinou až ve druhém poločase.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články