Zpět na » Primera Division » Forlán a Riquelme brzy v Atléticu. Možná...

Primera Division - Forlán a Riquelme brzy v Atléticu. Možná...

0

Líbilo se

28.06. - Atlético Madrid může již brzy oficiálně oznámit přestup Diega Forlána, dokonce má s Villarrealem dohod, že by mohlo zítkat nejen uruguayského útočníka, ale i argentinského špílmachra Riquelmeho. Toho však musí nejprve přesvědčit.

Atlético Madrid dosáhlo s Villarrealem dohodu na uzavření velkého přestupu Diega Forlána a Juana Romana Riquelmeho. V úterý obě strany dosáhly absolutní shody, ačkoliv malé vychytávky je třeba ještě odstranit. Atlético totiž musí přesvědčit argentinského záložníka, aby se vrátil do španělského fotbalu.

Nechce na něj však tlačit, neboť znají jeho charakter a budou respektovat jeho rozhodnutí. Přestupová částka za oba fotbalisty by měla činit 30 milionů eur, do hry však může vstoupit třetí fotbalista, jenž by konečnou přestupovou částku mohl výrazně snížit.

Tím hráčem je kolumbijský stoper Atlética Luis Perea, jenž by se Villarrealu velmi zamlouval. Perea je jedním z přestupových cílů i ve Valencii. Nový sportovní ředitel klubu Miguel Angel Ruiz si myslí, že by pro trenéra Quique Florese mohl být vhodnou náhradou za odcházejícího Ayalu na postu stopera.

Diego Forlán by v Atléticu hrál rád, navíc finance, které by Uruguayec v Madridu pobíral jsou na hony vzdáleny možnostem a ochotě valencijského klubu, jenž se rovněž zajímá o Forlána. Ten by měl v Atléticu pobírat tři miliony eur ročně čistého. Na druhou stranu příchod Riquelmeho je závislý na tom, jestli se podaří přesvědčit hráče k návratu do Ĺ panělska.

Villarreal by se ho rád zbavil, neboť jeho angažmá před odchodem na hostování do Bocy Juniors nekončilo zrovna láskyplně, když slušně řečeno nenašel společnou řeč jak s trenérem, tak i prezidentem klubu. A tady do hry vstupuje Atlético, které si promluví s hráčem, aby mu představilo velký projekt po boku starého známého Forlána a dalších nových akvizicí. Jeho příchod rovněž změní filozfii, ketrou vyznává Atlético. Styl hry Riquelmeho vyžaduje něco jiného, než aktuálně praktikuje trenér Aguirre, ale mexický kouč již připustil, že připravuje změny.

Oba dva hráči se nyní nacházejí ve Venezuele, kde jsou se svými reprezentačnímy výběry na Copa América. Uruguayci prohráli první zápas vysoko 0:3 s Peru, Riquelme s USA hraje dnes v noci. První fáze amerického mistrovství končí 5.července. Argentina je jedním z favoritů a dá se přepokládat, že postoupí do druhé fáze, stejně jako Uruguay, i přes špatný úvod, neboť ze tří čtyřčlenných skupin postupují nejlepší dva v tabulce plu dva nejlepší na třetím místě.

Forlán i Riquelme tak zůstanou ve Venezuele až do doby, než se Atlético začne připravovat na novou sezonu. Ta pro klub startuje kvůli účasti v Intertotu již 9.července.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články