Zpět na » Primera Division » Capello odchází

Primera Division - Capello odchází

0

Líbilo se

28.06. - Fabio Capello navzdory špatné první polovině sezóny dotáhl Real Madrid až k zisku titulu. Ovšem to mu místo na lavičce pro příští ročník Primera división nezajistilo. Po tajných schůzkách a spekulacích, odchází trenér, který vrátil Realu slávu.

Všichni víme, že Capello neměl lehkou úlohu. Do Realu Madrid přišel v době, kdy bílý balet prožíval krizi. Italský trenér měl vše napravit a získat titul nejen ve španělské lize, ale také vrátit Realu jméno i na evropské scéně v podobě vítězství v lize mistrů. Rozjezd mu moc nevyšel, protože si znepřátelil některé hráče a fanoušky. První polovina sezóny zůstala za očekáváním. Capello praktikoval defenzivní způsob hry, se kterým u diváků ve Ĺ panělsku nemůže uspět. Brzy přišlo také vyřazení z ligy mistrů a s Capellem to vypadalo bledě. Hodně se spekulovalo o vyhazovu, ale vedení se nakonec rozhodlo dát Capellovi ještě šanci. Ten se ji chopil a už ji nepustil. S hráči předvedl famózní druhou část sezóny a získal titul.


Přesto se dlouho čekalo na rozhodnutí, jestli Fabio Capello zůstane. Vedení nakonec usoudilo, že dá šanci jinému trenérovi, protože někteří fanoušci mají Capellovi za zlé odchod Beckhama. Nelíbí se jim ani styl, který tento trenér praktikuje, a proto se jednoznačně rozhodli na ukončení kontraktu.


Sportovní ředitel Madridu, Pedja Mijatovic, potvrdil odchod Capella, na kterém se vedení jednohlasně shodlo. Nicméně rozhodnutí to nebylo lehké: “Fabio pracoval dobře, po třech letech získal titul, ale vzhledem k historii klubu, jsme čekali něco více. Nelíbil se nám styl hry, kterou kladl trenér hráčům na srdce”, vysvětlil Mijatovic.


Zatím nechtěl vyslovit konkrétní jméno trenéra, který Capella na lavičce Realu Madrid nahradí, ale s největší pravděpodobností jim bude Bernard Schuster. Mijatovic také řekl, že má spustu času na to, aby toho pravého trenéra našli. “Známe profil, který hledáme a až ho najdeme, promluvíme s ním, s jeho současným klubem a vyřkneme rozhodnutí“, řekl na závěr.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články