Zpět na » Primera Division » Barca bude mít technický problém

Primera Division - Barca bude mít technický problém

0

Líbilo se

26.06. - Barcelona bude muset brzy vyřešit technický problém, jenž jí nastane s angažováním záložníka Yaya Tourého, který je otázkou několika hodin. Na soupisce najednou bude mít čtyři hráče, kteří nemají pas Evropské unie.

Přestup Yaya Tourého, jenž je občanem Pobřeží slonoviny a "povýšení" Mexičana Giovanniho Dos Santose z béčka do prvního týmu znamená, že společně s kameruncem Etoo a Brazilcem Ronaldinhem bude mít druhý tým uplynulého ligového ročníku na soupisce čtyři hráče mimo EU a to je ve Ĺ panělsku nepovolené.

Pro Ligu mistrů toto omezení neplatí, ale pro ligovou soutěž smějí mít týmy na seznamu pouze tři takové hráče. Do září, kdy se tyto soupisky uzavírají musí Barcelona nastalou situaci vyřešit. Mělo by to vyjít bez potíží, neboť tři hráči již čekají na vydání španělského pasu.

Ronaldinho, Etoo a Giovanni Dos Santos již několik měsíců procházejí nutnými procesy a určitě některý z nich během léta španělské občanství obdrží. Mexický objev dokonce minulý týden na soustředění své reprezentace uvedl, že v jeho případě by se celá věc mohla vyřešit do skončení mistrovství světa hráčů do 20 let.

V případě angažování Cristiana Chivu, jenž má rumunskou národnost, by žádný problém nevznikl, neboť jeho země je společně s Bulharskem od 1.ledna 2007 členem Evropské unie.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články