Zpět na » Primera Division » Henry mohl přijít zadarmo

Primera Division - Henry mohl přijít zadarmo

0

Líbilo se

25.06. - Před rokem porazila Barcelona ve finále Ligy mistrů Arsenal 2:1. V tu dobu bylo již téměř na sto procent jisté, že Thierry Henry se brzy stane novou posilou Azulgranas. Velkou radost po zisku druhé nejcenější evropské klubové trofeje vystřídalo hluboké zklamání.

Henry totiž oznámil, že zůstává v Arsenalu. Vedly ho k tomu záležitosti čistě soukromé. Tehdejší jistota byla založena na dohodě uzavřené mezi Henrym a Arsenalem (byť nepublikované). Arsenal věděl, že přichází poslední příležitost, jak na Francouzovi vydělat. Tomu totiž 30.června 2007 končila smlouva a odešel by zcela bez náhrady.

Neschopnost vyjednavačů Barcelony zapříčinila, že Henry o pár dní později podepsal prodloužení své smlouvy až do roku 2010 a kvůli tomu Barcelona musela za jeho služby zaplatit 27 (oficiálně 24) milionů eur.

19.května 2006 Henry vystoupil na tiskové konferenci, doprovázen trenérem Wengerem, aby oznámil prodloužení svého kontraktu s Arsenalem. Na otázky jeho zhatěného přestupu důrazně odpovídal: „Nikdy jsem ve Ĺ panělsku nehrál a nikdy nebudu. Anglie je nejlepší místo pro fotbal a tohle je moje poslední smlouva.“

V polovině srpna Henry oslaví své třicáté narozeniny. Přichází po hodně divné sezoně, zcela určitě poznamenané účastí na světovém šampionátu, spekuluje se o jeho fyzickém fondu, neboť od března nehrál. Přesto všechno dal deset gólů v lize.

Ve svém prohlášení Thierry Henry uvedl: „Jsem opravdu hrdý na to, že jsem byl jedním z těch, co přispěli ke stylu hry Arsenalu, během těchto let. A jsem si jistý tím, že se to udrží, protože mužstvo tak již hrálo před mým příchodem a bude tak hrát i po mém odchodu. Nemyslím si, to co říkají lide, že se klub potápí, že odcházejí hráči. Je to hloupost.

Teď se stanu fanouškem Arsenalu a budu pozorně sledovat každý výsledek, kterého dosáhne. Jsem si jistý, že tým bude mít úspěch. Na světě jsou pouze dvě mužstva, které hrají fotbal, jenž se mi líbí, stylem, jenž praktikoval Wenger v Arsenalu. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsem přestoupil do Barcelony. Fotbal, který praktikují je atraktivní pro diváky a fotbalisti z něj mají radost. Opustit Arsenal bylo nejtěžší rozhodnutí mého života. Arsenal navždy zůstane v mém srdci, krvi i hlavě. Ale teď jsme v barceloně, toužím se tu prosadit stejně, nebo ještě více, než se mi to dařilo v Londýně. Moc se na to těším.“

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články