Zpět na » Primera Division » Henryho přivítalo 20 tisíc fandů

Primera Division - Henryho přivítalo 20 tisíc fandů

0

Líbilo se

25.06. - Barcelona bude v historických análech na dnešní den vzpomínat hodně dlouho. Klub totiž oficiálně představil novou posilu, Francouze Thierry Henryho z Arsenalu. Na stadionu Nou Camp ho přišlo přivítat neuvěřitelných 20 tisíc fanoušků.

Joan Laporta během představení nové posily uvedl, že Henryho chtěl do klubu přivést již za dob trenéra Johana Cruyffa. Oznámil rovněž, že výkupní klauzule bude astronomických 125 milionů eur.

"Barcelona ho chtěla již dlouho. Johan Cruyff ho chtěl do týmu, když byl ještě hodně mladý a figuroval v našich volebních plánech v roce 2003, jako hráč, s nímž se hodně počítalo. Loni jsme se také snažili ho získat a teď to konečně vyšlo," okomentoval snahy získat Henryho Joan Laporta.

Pro barcelonského prezidenta je angažování Henryho "přestup pro fanoušky. kvůli tomu do Barcy přichází, protože přání fanoušků je, aby přicházeli nejlepší hráči světa a Henry jedním z nejlepších na světě bezpochyby je." Vedení týmů rovněž zdůraznilo, že příchod Henryho byl posvěcen trenérem prvního týmu, Rijkaardem.

"Mluvil jsme s ním dnes ráno a příchodem Henryho byl nadšen," prozradil. Sportovní ředitel Begiristain prohlásil, že "někdy může tolik kvalitních hráčů v kádru dělat problémy", ale řekl, že Henry přišel do Barcy "zvýšit úsilí" v boji o tituly, které budou ve hře.

"Bude spousta utkání, které odehrají spolu, ale nemusíme si všímat toho, kdo zůstane mimo. Důležitý je výsledek, který se dosáhne na hřišti," odpověděl Begiristain, když se ho zeptali na nový útok bacelony, kde již jsou Messi, Etoo a Ronaldinho.

Na otázku anglického novináře, jestli se Arsene Wenger stane v budoucnosti trenérem azulgranas, byl Laporta v odpovědi radikální: "Wenger je neobyčejný, ale Rijkaard je vhodný trenér, nejlepší pro Barcu."

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nejnovější články