Zpět na » Primera Division » Henry si vybral Barcelonu

Primera Division - Henry si vybral Barcelonu

0

Líbilo se

23.06. - Francouzský útočník Arsenalu, Thierry Henry, potvrdil francouzským sportovním novinám 'L'Equipe', že si vybral Barcelonu. Kapitán Arsenalu tedy po dlouhé době opustí tento londýnský klub a usadí se v Katalánsku, kde bude hrát za Barcelonu.

Henry je nejlepším útočníkem Arsenalu v celé historii klubu. V 369 zápasech nastřílel 226 gólů. S Barcelonou podepsal smlouvu na příští čtyři sezóny.


“Tento klub jsem si vybral kvůli způsobu hry, který praktikuje, historii a v neposlední řadě také kvůli stadionu”, poznamenal Henry. Další aspekt, který ještě více zesílil jeho rozhodnutí je, že současný trenér Arsenalu, Wenger, neprodloužil smlouvu do roku 2008. Ekonomické podrobnosti jeho přestupu dosáhli cifry 24 miliónů eur, které Barcelona zaplatí Arsenalu. Jestliže se Barcelona stane vítězem Primera división a ligy mistrů, dostane Arsenal další tři milióny eur.


Henry figuruje v Arsenalu od roku 1999, poté co přestoupil z Juventusu. V anglickém klubu dvakrát vyhrál Premier League (2002 a 2004) a třikrát Anglický pohár (2002, 2003 a 2005), ale především si svými výkony získal fanoušky po celém světě.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články