Zpět na » Primera Division » G.Milito: Nechci žádná privilegia

Primera Division - G.Milito: Nechci žádná privilegia

0

Líbilo se

20.07. - Gabi Milto, argentinský stoper, je zatím poslední posilou loni druhého týmu španělské ligy, FC Barcelona. Dnes byl představen fanouškům a poprvé zapózoval s dresem číslo dvanáct.

"Splnil se mi sen a neříkám to proto, abych uspokojil fanoušky. Jsem v nejlepším klubu na světě. Mám velkou touhu, aby mi všechno vyšlo a abych vrátil důvěru, kterou ve mne vložili. Barcelona pro mne byla vždycky první volba, z důvodů více než zřejmých," uvedl Gabi Milito.

Novináři se Milita rovněž zeptali, jestli v sobě ještě nemá trochu zášti vůči Realu Madrid, jenž svého času nedotáhl jeho angažování, jelikož neprošel zdravotními testy: "Vůbec. To s Realem je součást mojí minulosti. Nerozhodl jsem se pro Barcu kvůli tomu, co se přihodilo s Realem. Rozhodl jsem se kvůli tomu, co Barca znamená. Vždycky jsem chtěl být hráčem Barcy," objasnil. Milito zdůraznil, že ani na chvilku nezapochyboval, že by neprošel lékařskými testy.¨

"Neměl jsem žádné pochybnosti. Zažívám kouzelné chvíle a naplno si je užívám." Na tiskové konferenci padla také otázka na jeho pravděpodobného partnera ve stoperské dvojici, Carlese Puyola, jenž se zotavuje ze zranění. "Nevím, jestli jsem mu podobný jako obránce. Snad, protože se jedná o jednoho z nejlepších obránců na světě. Moc se těším na to, že budu sdílet šatnu s Puyolem a jsem si jist, že se po jeho boku přiučím spoustě věcem."

S Puyolem sice Gabi Milito ještě nemluvil, na Copa América však strávil spoustu času s útočníkem Azulgranas Leo Messim, jenž mu o týmu podrobně vyprávěl. "Během Copa América jsme měli spoustu času o tom mluvit. Leo mluvil velmi hezky o mužstva. Navíc, když vyprávěl, bylo na něm vidět, že je šťastný. Všechny tyhle pocity na mě přenesl." Při otázce na své konkurenty v obraně poznamenal: "Přišel jsem, abych tvořil součást týmu. Být jedním z mnoha. Nechci žádná privilegia. Chci dát všechno, co se skrývá ve mně. Bude to trenér, jenž nakonec rozhodne, kdo bude hrát."

Včera se sice na prezentaci Milito představil v dresu s dvanáctkou na zádech, ale pravděpodobně do sezony vstoupí s trojkou. Tu má v tuto chvíli ještě Thiago Motta, jeho dny v Barceloně jsou však zřejmě sečteny.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články