Zpět na » Primera Division » Barca má zájem o Del Horna

Primera Division - Barca má zájem o Del Horna

0

Líbilo se

19.07. - Barcelona se překvapivě začala zajímat o levého obránce Valencie Asiera Del Horna, přestože již oznámila, že co se týče příchodů, je celý kádr již uzavřený.

Ovšem fakt, že Valencia s hráčem nepočítá a dokonce nemá v plánu ho vzít na předsezónní soustředění, vzbudil v Katalánsku oprávněný zájem a zvláště jestli by Valencia hráče prodala za přijatelnou cenu. Podle informací, které včera přineslo radio Onda cero, je prezident klubu Joan Laporta investovat do Del Horna mezi čtyřmi až pěti miliony eur, tedy o něco vyšší sumu, kterou nedávno inkasoval za prodej Ludovica Giulyho do AS Roma.

Barcelona včera začala vyjednávat, přestup by se zamlouval trenéru Rijkaardovi, protože by díky Del Hornovi mohl posílit levou stranu obrany, kde již má Abidala a Sylvinha. Brazilec však letos moc šancí nedostával a v klubu zůstal jedině díky odchodu Gia Van Bronckhorsta do Feyenoordu. Rovněž pro Valencii by měl odchod Del Horna své plus, neboť by alespoň něco získala za hráče, kterého loni kupovala z londýnské Chelsea za sedm milionů eur a s nímž již vedení nepočítá.

Navíc by ušetřila za jeho plat jenž činí necelé dva miliony eur. A pro hráče by mělo působení v Barceloně půvab v tom, že by si určitě přišel na lepší peníz, než ve Valencii a v současném klubu má téměř stoprocentní jistotu, že by na postu levého beka pouze paběrkoval. Barcelona má výhodu při jednáních v tom, že nikam nepospíchá, do hry se však mohou zamíchat další zájemci.

Již na začátku července projevil zájem Athletic Bilbao, kde Del Horno zazářil a vysloužil si tak zájem trenéra Mourinha z Chelsea. Jestliže nakonec klapne celá transakce, bude zajímavé sledovat osud Brazilce Sylvinha, který by se už přes dva hráče stěží prosazoval.

/ marca.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články