Zpět na » Primera Division » Giuly již je spoluhráčem Tottiho

Primera Division - Giuly již je spoluhráčem Tottiho

0

Líbilo se

17.07. - Přestup Ludovica Giulyho do AS Roma je již prakticky uzavřen. Oba kluby včera večer našli společnou řeč a během dneška by měl být přestup stvrzen podpisem smlouvy. Giuly by měl hrát v Římě následující tři roky. Z Barcelony odchází první Francouz, který se v ní prosadil, zatímco do klubu přicházejí dva jeho krajané.

Katalánský klub nakonec z části dosáhl svých požadavků, když se částka za francouzského útočníka vyšplhala na čtyři milony eur plus další částka za bonusy, před třemi lety stál Ludovic Giuly 6,5 milionů eur. Zatím to vypadá, že Giuly bude jediným hráčem, za kterého letos v létě klub obdrží nějakou finanční kompenzaci, neboť Barcu již bez náhrady opustili Saviola a Giovanni Van Bronckhorst a s největší pravděpodobností se tak stane i v případě Santi Ezquerra jenž má namířeno do Athleticu Bilbao.

Francouz se na podmínkách přestupu dohodl s AS Roma již dříve, jediné co brzdilo celou transakci byla neochota obou klubů ustoupit ze svých požadavků. Barcelona pochopila, že na Giulym může něco vydělat a dosáhla toho. Původně žádala pět milionů, částka byla sice nižší, na oněch pět se ale může vyšplhat v závislosti na splněných bonusech, jenž budou zaneseny do smlouvy.

V tuto chvíli se ještě musí upřesnit o jakou částku a v závislosti na jakých výkonostních bonusech bude závislá. Předpokládá se, že to bude milion eur v případě, že se klub dostane do Ligy mistrů.

Ani Ludovic Giuly nebude na celé akci tratit, byť musel přistoupit na snížení svého platu ze 3,2 na 2,5 milionů. V Barce by mu totiž smlouva příští rok končila, kdežto v Římě si oněch penízků bude moci užívat až do roku 2010. A to bude Francouzovi již 34 let. První kontakty mezi AS Roma a Giulym začaly v okamžiku, kdy vedení obou mužstev vyjednávala o příchodu Rumuna Chivu do Barcy.

Rumunský obránce nakonec v Barceloně neskončí, zatímco Giuly si zahraje s Francescem Tottim. A proč vůbec AS Roma chtělo Giulyho? Kvůli trenérovi Lucianu Spallettimu, jenž v týmu razí styl, jenž v italském fotbale není příliš obvyklý. Sází na tři útočníky, přihrávky a rychlost a tomuto stylu Giuly perfektně vyhovuje.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články